Hráči Sokola se od 18.00 představí na palubovce KP Brno. Karty jsou rozdané jasně. Vítěz tohoto duelu postoupí do play-off, poraženého čekají „jen“ boje o konečné umístěné. „Čekám vyrovnaný zápas ve výborné atmosféře,“ sdělil trenér Nového Veselí Jan Běloch.

Jeho ovečky už mohly být v klidu, jenže nevyužily pomyslné dva mečboly na potvrzení účasti ve vyřazovací části. „Samozřejmě, že bychom byli raději, kdyby jsme už měli play-off v kapse. Pořád ale máme situaci ve vlastních rukách,“ zdůraznil.

Předchozí dva neúspěchy prý žádné šrámy na házenkářích Veselí nezanechaly. „Nic takového jsem nezaznamenal. Hráči jsou koncentrovaní a mají velkou motivaci, ale i dobrou sportovní formu v Brně uspět.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč (v červených dresech) se v semifinále play-off Chance ligy utkají s favorizovaným Zlínem.
Hokejisté Horácké Slavie zahajují semifinále. Zamezí Zlínu cestu k návratu?

Na zápas se těšíme, takový hraje každý rád. Bude to mít náboj do posledního okamžiku,“ řekl Běloch.

Sokol v předchozích týdnech trápila početná marodka. Změnil se tento stav? „Neustále se to zlepšuje, ale zda budeme kompletní, to nedokážu říci,“ přemítal.

Výjimečnost zápasu umocňuje fakt, že tým z Králova Pole trénuje Pavel Hladík, bývalý dlouholetý lodivod Nového Veselí. „Čekám vyrovnaný zápas ve výborné atmosféře. Oba týmy budou extrémně bojovat, ten, kdo udrží chladnou hlavu a udělá méně chyb, uspěje. Podle mého rozhodne hra obran,“ naznačil kormidelník Veselí.

Na podzim se fotbalistům TJ Dálnice Speřice (v červeném), nedařilo zle. Body však sbírali pouze doma, to nyní chtějí vylepšit.
Start divize II: Stará Říše posílila, fotbalisté Speřic chtějí uspět také venku

Zmínil také silné stránky dnešního protivníka. „Brno má silný kádr s řadou individualit. Mají kvalitní křídla, pozor si musíme dát na spolupráci spojek s pivotem,“ prozradil.

Čím se bude prezentovat Nové Veselí? „Pro nás je důležité, abychom i venku dokázali předvést kvalitní hru. Věřím, že půjdeme s maximálním nasazením za výhrou, budeme důrazní v obraně, ale vše s chladnou hlavou,“ dodal Běloch.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 26. KOLO
SOBOTA: Kopřivnice – Plzeň, Jičín – Frýdek-Místek, Zubří – Hranice, Maloměřice – Strakonice, KP Brno – NOVÉ VESELÍ (vše 18.00). Lovosice – Dukla Praha 33:31 a Karviná – Prešov 33:28 předehráno.