Podávat takový výkon týden co týden, zřejmě už by měli házenkáři Nového Veselí postup do play-off jistý. Celek Jičína, svého přímého konkurenta, který měl před zápasem o bod víc, totiž Sokol doma v sobotu zdolal jednoznačně 38:23.

Rozhodující se ukázal závěr první půle, kdy skvělou šňůrou domácí celek odskočil do poločasového vedení 19:10. „Možná jsme tentokrát situace řešili trošku dál od branky a nacházeli správná řešení. Věděli jsme, že Jičín hraje relativně variabilně v obraně, ale rozhodně jsme měli před tímto zápasem respekt,“ neskrýval kouč Nového Veselí Jan Běloch.

Jednoznačný průběh zápasu jej překvapil. „Nečekali jsme, že utkání bude takto jednoduché. Bylo to důležité pro naše sebevědomí a musíme pracovat dál, abychom na takový duel dokázali navazovat,“ zdůraznil Běloch.

Devatenáct branek inkasovali fotbalisté Polné (v červeném) během tří zápasů zimní přípravy. T je zcela určitě velký důvod k přemýšlení.
Fotbalisté Polné schytali další direkt, Vrchovina proti silnému Ústí obstála

V čem byl největší rozdíl oproti předchozím zápasům? „Konečně se nám dařil přechod do útoku. Ten nám dělal v minulých zápasech docela problém,“ všimla si střední spojka Sokola Marek Popela.

Tři kola před koncem základní části Nové Veselí poskočilo na devátou příčku tabulky. Na osmý Frýdek-Místek ale dál ztrácí tři body.

Los na závěrečná kola přitom mají oba celky podobný. Oba dva se totiž utkají s Karvinou a Zubřím, Frýdek navrch jede do Jičína, Nové Veselí do Maloměřic. Podaří se klubu z Vysočiny menší sportovní zázrak?