O rok později bylo postaveno hasičské skladiště, ke kterému byla v roce 1909 přistavěna věž na sušení hadic.

V roce 1938 byla ve sboru ustavena samaritánská četa, která se skládala ze dvou mužů a jedné ženy. Motorové stříkačky se hasiči z Dobré Vody dočkali v roce 1939. Za další tři desítky let sbor z Dobré Vody čítal devětadvacet členů a byl nazýván místní organizací svazu požární ochrany .

V roce 1974 byla pro potřeby hasičů pořízena nová motorová stříkačka. V roce 1982 byla důkladně opravena zbrojnice. 4. srpna roku 1996 byly uspořádány oslavy 100 let trvání hasičského sboru v Dobré Vodě. Po slavnostní mši byla posvěcena nová stříkačka PS12.

O čtyři roky později pak došlo k opravám hasičské zbrojnice. V roce 2006 byl při SDH Dobrá Voda ustanoven kolektiv mladých hasičů a do sboru vstoupilo po delší době také deset žen.

Mladí hasiči se s elánem a pod vedením bratra Milana Žejška začali připravovat na účast v hasičských soutěžích a aktivně se vzdělávat v oblasti požární ochrany. V tomto roce se uskutečnily také oslavy 110 let trvání sboru, které se odehrály 1. července 2006.

Po dalších dvou letech byl na dobrovolné hasiče z Dobré Vody převeden automobil Avia DA-12 a motorová stříkačka PS-12 ze SDH Velká Bíteš. Mladí hasiči se jako nováčci zúčastnili okresního kola celostátní Hry Plamen při ročníku 2007-2008 a obsadili v kategorii mladších 2. místo a v kategorii starších 5. místo.

Sbor dobrovolných hasičů v Dobré Vodě dnes čítá zhruba osm desítek členů, z toho je přibližně třetina mladých hasičů do osmnácti let věku.