Program odstartuje taneční zábava se skupinou Airback, která se bude konat v pátek od 20 hodin v jamském sportovním areálu. To nejdůležitější se ale odehraje v neděli. Den začne v 8.30 hodin mší svatou v místním kostele za živé a zemřelé hasiče, po bohoslužbě bude následovat slavnostní průvod doprovázený kladením věnců.

Samotné oslavy vypuknou odpoledne opět ve sportovním areálu v Jámách. „Začneme ve 13 hodin vítáním sborů. Odhaduji, že jich z okolí dorazí alespoň dvacet, máme slíbenou účast i ze slovenského Sence a od polského sboru v Biezeni,“ uvedl starosta jamského sboru Petr Starý.

Ilustrační foto.
V soutěži ve vyprošťování byli nejlepší hasiči ze Žďáru

„Od 14 hodin začne hrát kapela Božejáci. Doufám, že počasí nám bude přát a lidé zaplní taneční parket. I kdyby ale počasí nevyšlo, máme připraveno nejméně čtyři sta zastřešených míst k sezení,“ slíbil Starý. Kapela bude hrát celé odpoledne, ještě od 15 hodin je ale připraven také další doprovodný program. „Zájemci mohou zhlédnout ukázku hašení oleje a zásah s historickým vozidlem vyrobeným roku 1927. Ještě o pět let starší je motorová stříkačka Hiller, s níž také předvedeme požární útok. Chybět nebudou ani ukázky práce s nejmladšími členy sboru,“ vyjmenoval plánované aktivity Petr Starý.

Zajištěno je bohaté občerstvení, na své si přijdou i děti, pro které bude nachystán skákací hrad. Vstupné na akci činí sedmdesát korun.

Hana Kabrdová