Jenže! Prognózy jsou jedna věc a dění na hřišti věc úplně jiná. Neboli: teorie míní, fotbalový zápas mění.

Bystřice stále hájí výsadní pozici na vrcholu soutěže. Borovina je čtvrtá. Avšak zatímco prvně jmenovanému mužstvu se na jaře docela daří - získal čtyři body (remíza s Pelhřimovem, výhra ve Velké Bíteši) -, z borovinského tábora klíčí rozpaky. Jarní bilance dvou utkání a žalostné nuly bodů je bez debaty tristní.

„Ale pozor. Borovina má výborný kádr. Je to hodně dobré mužstvo a bezpochyby se bude chtít chytit právě proti nám,“ krotí jakékoli předčasné oslavy bystřický předseda Josef Soukop. Ještě jeden nepominutelný náboj dnešní souboj obsahuje.

Borovina lační po odvetě za ostudný podzim. Tehdy na domácí půdě totálně vyhořela výbuchem 0:6 se před svými příznivci pořádně ztrapnila. „Podzim a jaro se od sebe téměř vždycky výrazně liší. Obě poloviny se zkrátka nedají srovnávat. My víme, že se nám Borovina chce pomstít. Jsme na to připravení,“ ubezpečuje Soukop.

Bystřická sestava žádné přelomové změny nehlásí. „Nemáme kdovíjak široký kádr. Jako vždycky nás trápí několik lehkých zranění, ale snad se dají všichni dohromady. Dnes večer (v pátek pozn. aut.) se tým sejde k poslednímu lehkému tréninku. Zaměříme se na pilování standardních situací,“ odkrývá Soukop finální přípravu.