Měřínská klasika

V případě Měřína je to v letošní sezoně obehraná písnička. Spousta neproměněných šancí v průběhu celého utkání a v závěrečných minutách inkasovaný gól znamenající ztrátu bodů. V Želetavě o to trpčí, že branka přišla z poslední akce zápasu.

„Rozhodčí avizoval, že po trestném kopu domácích utkání ukončí. Domácí hráč pak bombou krásně vymetl šibenici a my přišli o dva body,“ stýskal si měřínský kormidelník Petr Munduch.

Jeho svěřenci byli po celé utkání jasně lepším týmem a soupeře prakticky nepustili do šance. Sami pak ztroskotávali na želetavském gólmanovi, který zabránil minimálně třem dalším brankám ve své síti.

Ve třetí minutě nastavení pak přišla série drobných zaváhání, z nichž rezultoval faul a zmíněný trestný kop z hranice pokutového území.

„Faul byl bez diskuze. Je to škoda, ale věřím, že nás to nijak nepoznamená a příští týden to proti Starči konečně protrhneme. Jednou už to přece přijít musí. Stařeč má technický a zkušený mančaft, v němž působí několik bývalých hráčů Boroviny. Víme, jak na ně,“ dodává lišácky Munduch.

Přestřelka se smolným koncem

Právě po podzimu vedoucí Stařeč sehrála hodně divoký zápas s rezervou Bystřice. Také zde o konečném výsledku rozhodla třetí minuta nastavení a opět nepříznivě pro zástupce žďárského okresu. Domácí třikrát o gól vedli, ale kolem 70. minuty si vybrali slabší tříminutovku během níž bystřičtí skóre otočili. „Závěr byl hektický. Domácí ožili díky střídání a dostali nás pod tlak. V poslední minutě se vydal do našeho vápna i domácí gólman. Po dlouhém autu a závaru před naší brankou pak domácí vyrovnali. Vzhledem k průběhu je remíza asi zasloužená, ale mrzí to,“ řekl k utkání Martin Horák, který byl při absenci trenéra Jana Dufka hrajícím koučem.

S vedoucím týmem se utká bystřické béčko i v dalším kole. Na Lužánky přijede juniorka Vrchoviny, která se dostala na čelo tabulky po jasné výhře nad Přibyslavicemi. „Nebude to lehké. Hodně bude záležet na tom, v jaké sestavě nastoupíme. Vrchovina hraje hodně technicky, my také, takže by nám to mohlo vyhovovat. Chceme předvést dobrý fotbal a nejlépe vyhrát,“ přeje si Martin Horák.