„Z výsledku jsme všichni mrzutí, nicméně jsme ze hřiště odešli se vztyčenou hlavou. Hráči odvedli maximum, na soupeře, který bude určitě znovu hrát na špici tabulky, to však nestačilo,“ postýskl si po utkání trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Ve vyrovnané první půli občas měli jeho borci mírně navrch a po krásné individuální akci Chalupy šli navíc po dvaceti minutách do vedení.

„Bohužel musel ještě v první půli kvůli zranění kotníku střídat Wolker, který je ve středu pole velice důležitý pro organizaci naší hry. Má nalomenou jednu z kůstek a dostal sádru, takže bude minimálně měsíc mimo hru,“ povzdychl si lodivod Nového Města.

Po změně stran tak zkušený celek Uničova převzal otěže zápasu a po hodině hry poměrně šťastnou brankou, kdy střelu hostujícího Bači jeden z domácích obránců tečoval do protipohybu gólmana Šmídy, vyrovnal. „Hráli jsme hodně bez balonu, přestali jsme být ve hře, logicky nám tak docházely síly. Kvalitní Uničov nás pak přinutil k chybám,“ všiml si Zeman.

Rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut před koncem, kdy trestuhodně zaváhal jinak dobře hrající stoper Košík a hosté rozhodli. „I na jeho chybě se projevila únava a tím i ztráta koncentrace. Je to mladý hráč, stalo se,“ řekl Richard Zeman, kterého ale výkon jeho oveček nezklamal.„Věřím, že budeme v soutěži konkurenceschopní. Půjde o to, zda budeme schopní zápasy dotáhnout k bodům. Teď nás doma čeká Rýmařov, který by mohl být hratelnější.“

Jak na Rýmařov by si hráči Vrchoviny mohli vzít recept ve Velkém Meziříčí. To totiž v prvním kole MSFL na Bruntálsku zvítězilo 3:1.