Hody střídá půst

Fotbalisté Vrchoviny před týdnem ve šlágru porazili vedoucí Žďár a v tu chvíli se stali nejlepším týmem jara. Tuto pozici chtějí svěřenci Richarda Zemana udržet až do konce sezony. V Třebíči však vinou zranění a karetních trestů torzo sestavy vzdorovalo pouze první poločas. „Chtěli jsme hrát aktivně a Třebíč překvapit. Začátek z naší strany nebyl špatný, ale opět jsme inkasovali ze standardní situace. První branka těsně před poločasem mě hodně mrzí," žehral na obrannou práci mančaftu trenér Vrchoviny.

Druhý úder zasadili domácí deset minut po pauze a v té chvíli se hra Novoměstských rozbila na tisíc střepů. Brankář Vítek lovil míč ze sítě hned třikrát a to ještě minimálně pět tutovek pochytal. „Po druhém gólu hráči ztratili bojového ducha a úplně rezignovali. Nejcitelněji se projevila absence stoperské dvojice. Smetana s Follprechtem dokážou narušovat akce soupeřů a to nám dnes chybělo. Burian s Polnickým sice nezahráli zle, ale první musel po hodině hry střídat a na druhém je znát, že kvůli pracovnímu vytížení prakticky netrénuje," vysvětluje Richard Zeman.

Před zápasem se domácí lodivod Libor Zelníček střetu s Vrchovinou hodně obával. Nakonec si však mohl vychutnat sladký pocit z vítězství. „Před začátkem utkání mi říkal, že na lavičce Třebíče ještě nezažil pohodový zápas bez nervů do poslední minuty. S námi si jej konečně užil," dodává s hořkým úsměvem Zeman.

Ideální příležitost napravit si pošramocenou pověst budou mít na Vrchovině následující neděli. Do novoměstské arény zavítá nováček z Bohunic, který na jaře doslova vstal z mrtvých. Naposledy Bohunice deklasovaly Otrokovice 7:0 a pomalu se dostávají ze sestupových vod. Případnou výhru Vrchoviny by určitě přivítali ve Velkém Meziříčí i v Polné, kde ještě nemají jistotu záchrany ve čtvrté nejvyšší soutěži. „Na to vůbec nemyslíme, soustředíme se pouze na sebe. Chceme dokázat, že s Třebíčí to byl pouze ojedinělý výpadek. Důležité bude, v jaké sestavě nastoupíme. Do sestavy se vrátí Smetana s Follprechtem, kvůli kartám však vypadl Buchta. U zraněných hráčů se rozhodne až těsně před utkáním. Doufám, že alespoň některý z nich bude připraven," věří kouč Vrchoviny Richard Zeman.