A mezi nimi jsou zakrátko fanoušci a samozřejmě i vedení klubu.

Až nečekaně brzy slaví fotbalisté Vrchoviny. O postupu do divize rozhodli už dvě kola před koncem. „Vždycky musíme být na všechno připravení, jak na hřišti, tak i na oslavy,“ šibalsky se usmívá trenér Richard Zeman a pokračuje: „Trička jsme měli připravená dopředu, sekt sehnalo vedení klubu během druhého poločasu. Měli jsme dobré zprávy z Polné, jak se tam vyvíjí zápas. Když se dostala Stará Říše do vedení, přišla spontánní radost. Užili jsme si pět minut slávy, prostě dobrý de.“

Potom už přeřadí na vážnější notu, postup z krajského přeboru během své kariéry zažil už podruhé. Poprvé před dvěma roky se Ždírcem. „Tohoto postupu si cením o něco více, než toho ve Ždírci. Moc to srovnat nejde. Tam byli vynikající fotbalisté, skvělé zázemí. Hráči byli pozitivně naladění, takže stačilo tenhle stav udržet, což se dařilo. Jenže tým už byl ve fázi sestupné tendence. Tady je to pravý opak. Ve Vrchovině je mladé mužstvo, které má všechno před sebou a mělo by se ještě zlepšovat. Musel jsem zvolit jiný typ práce, prostě tohle beru jako zatím svůj největší osobní úspěch,“ tvrdí Zeman.

„Kromě Vojty Zedníčka a Lukáše Michala neměl tým zkušenosti s vyšší soutěží a Polná byla velmi těžkým soupeřem. Celé jaro nás naháněla, ale my jsme její tlak i s mladým mančaftem ustáli. Zvládli jsme těžké zápasy v Bíteš a Jemnici, doma se Ždírcem, Třebíčí B i teď s Humpolcem. Osm měsíců jsme vydrželi na prvním místě tabulky,“ poukazuje Zeman.

V hlavě se mu už začínají honit myšlenky na další sezonu. „Od pátku začneme na tom pracovat. Je dobře, že už máme definitivu skoro o čtrnáct dní dříve. My jsme teď teprve v půli cesty. Naším cílem není divizi s nadšením udržet, ale naučit se jí hrát a zabydlet se v ní. Tým na to potenciál má, ale divize je velký závazek a mě těší, že hráči i lidé z vedení si tohle moc dobře uvědomují,“ zakončuje Zeman.

-------------

Postupující z krajského přeboru

sezona vítěz přeboru

2002 – 2003 SK Dekora Ždírec nad Doubravou

2003 – 2004 FC Žďas Žďár nad Sázavou

2004 – 2005 FC Velké Meziříčí

2005 – 2006 Sokol Hartvíkovice

2006 – 2007 FC Slovan Havlíčkův Brod

2007 – 2008 SK Dekora Ždírec nad Doubravou

2008 – 2009 FK Pelhřimov

2009 – 2010 SFK Vrchovina