Začátek ročníku nezastihl celek z Bystřicka v dobrém rozpoložení. Na úvodní domácí debakl 0:6, který Štěpánovu uštědřila Luka nad Jihlavou, navázala prohra 0:1 na půdě nováčka z Bohdalova. Ani začátek duelu s Rantířovem nezačali Železáři dobře a brzy prohrávali 0:1.

„Byl to hodně smolný začátek, protože nejprve musel po nešťastné srážce s gólmanem střídat obránce Buček a chvíli poté jsme inkasovali,“ postýskl si kouč Štěpánova Jiří Lukášek, který v létě na lavičce nahradil Ivo Jílka.

Výkon domácího týmu však postupně nabral na obrátkách a ještě do poločasové pauzy bylo vyrovnáno, z přímého kopu se prosadil Kutnyk. Po změně stran pak měli Železáři znatelnou převahu, nastřelili tyč, měli i další příležitosti, ale na remízovém výsledku se do závěrečného hvizdu již nic nezměnilo.

„S naším výkonem mohu být spokojený, s výsledkem však nikoliv, měli jsme zvítězit. Scházelo nám v koncovce trochu štěstíčka, protože ze hry jsme měli určitě více, jenže jsme se nedokázali gólově prosadit,“ mrzelo Jiřího Lukáška.

Naopak velká spokojenost zatím panuje v Měříně. Jiskra i potřetí za sebou zvítězila a vládne tabulce I. B třídy – skupiny B. V neděli dobrou formu Jiskry odnesla Luka nad Jihlavou. „Hosté byli v první půli lepší a důraznější. Druhý poločas jsme ale zvládli, hráli jsme pozorně zezadu a dokázali vstřelit dvě branky, které rozhodly. Před zápasem bych bral i bod, máme tři,“ usmíval se po výhře 3:1 spokojený hrající trenér Měřína Karel Kružík, který věří, že jeho svěřencům elán vydrží.

„Zatím je to nad očekávání, tým šlape perfektně. V neděli jsme to zvládli i bez útočníka Šoukala a pilíře obrany Matouška. Kluci přistupují zodpovědně k tréninkům i zápasům, pokud jim to vydrží, může to být i lepší, než jen klidný střed tabulky. Nesmíme však usnout na vavřínech,“ dodal kormidelník Měřína.