Co přesně se vám v Rousínově přihodilo?

Vyvrcholily tam moje problémy z nataženým svalem. Bolest se ozvala už v úvodu, postupně se stupňovala. Nemohl jsem udělat rychlejší pohyb.

Jak dlouho už se zraněním bojujete?

Několik týdnů. Laboruji s tím poslední tři zápasy, vlastně od souboje s Velkým Meziříčím. Pokaždé se to dalo jakžtakž vydržet, ale v Rousínově to nešlo.

Stihnete nedělní derby s Třebíčí?

Zatím nevím. Rozhodne se na pátečním tréninku nebo až těsně před utkáním. Chtěl bych hrát, ale pokud nebudu stoprocentně připravený, nenastoupím.

Postavení v tabulce hovoří jasně. Zápas s Třebíčí bude z hlediska záchrany klíčový.

Určitě. Pokud vyhrajeme, budeme prakticky zachráněni, což v případě obráceného výsledku platí i pro Třebíč. Tabulka je dole zamotaná.

Zároveň se střetnou týmy, které mají formu. Třebíč dvakrát zvítězila, Žďár nepoznal prohru devět kol, pětkrát za sebou vybojoval plný počet bodů.

Nám by mohla pomoct výhoda domácího prostředí, ale spoléhat se na ni je zrádné. Utkání se může vyvinout různě. Jsme dobře připraveni, to je podstatné.

Jak si vysvětlujete takřka zázračné zmrtvýchvstání Žďáru, který zkraje jara čtyřikrát vyhořel, krčil se na dně a pak zahájil velkolepé tažení za existenčními body?

Na začátku jsme měli těžký los. Taky se podle mě projevila chabá fyzická kondice ze zimní přípravy. A v mnoha případech se od nás odklonilo štěstí. Máme však hodně dobrý kádr, bylo jen otázkou času, kdy se dáme dohromady, získáme sebedůvěru a začneme sbírat body.