Mnohé ale zaujal méně nápadný fakt. A to střelec šesté branky Žďasu. Vojtěch Zedníček. Trenérův nečekaný žolík v sestavě přitom do utkání naskočil až v 70. minutě. „Byl jsem jen záskok, nic víc vám k tomu neřeknu,“ byl Zedníček skoupý na slovo.

Dva roky bez divize

Vyhlášený kanonýr se přitom v divizním áčku objevil naposledy na jaře 2009. Od té doby hrál rok krajský přebor za Vrchovinu, které svými góly značně přispěl k postupu do divize. V nejlepší soutěži na Žďársku už ale ve svém věku nastupovat nechtěl, a tak zamířil na hostování do Bohdalova, kde zdárně překonával brankáře z I. A třídy.

Po podzimu jej ale jeho matěřský oddíl stáhl zpět do Žďáru, jehož rezervě měl pomoci k postupu z I. B třídy. Gólový apetit nezapírá ani zde, a tak si ho v nouzi vyhlédl kormidelník divizního Žďáru Petr Nedvěd.

„Měli jsme nějaké zdravotní problémy a nevěděli jsme, jak se dají kluci dohromady. Navíc se nám v poslední době nedařilo střelecky a všichni víme, že Vojta je typický koncový hráč,“ vysvětluje kouč, jenž dvaatřicetiletého hráče oslovil na úterním tréninku.

„Požádal jsem ho, zda by nám nevypomohl a on souhlasil,“ říká Nedvěd a jedním dechem dodává: „Do Uherského Brodu s námi už ale nepojede. Ve stejný den hraje béčko, a tak bude hrát za něj. Věřím ale, že pokud by bylo jeho služeb znovu nutně potřeba, tak nám pomůže.“

Nazdar juniorko

Samotný Zedníček s Blanskem nastoupil až v 70. minutě za rozhodnutého stavu 4:1 a svou gólovou radost si schoval „až“ na 86. minutu, v níž svůj comeback završil šestým gólem v blanenské síti. „Dorážel Chmelíkovu střelu, kterou brankář neudržel. Pochopitelně jsem rád, že mu to tam hned spadlo,“ popisuje Nedvěd.

Příchod ostříleného mazáka se v kabině neobešel bez tradičních legrácek.„Vítal jsem ho pozdravem ‚Nazdar juniorko,‘“ smál se stoper Jakub Šindelka nad příchodem hráče z béčka a v ležérním duchu doplňuje: „Za gól nám bude muset něco zaplatit do kasy, ale nováčkovské zápisné už mu asi napařovat nebudeme.“

Jeho slova potvrzuje i trenér Petr Nedvěd: „Ti co ho znají, ho trochu popichovali, ale všichni vědí, že týmu může pomoci. No a po zápase si tam už něco ‚čmárali‘ na tabuli, takže na ten jeho gól asi pokladník nezapomene.“