TŘEBÍČ – ROUSÍNOV 1:1

První poločas přinesl na obou stranách velmi neurovnanou hru s řadou nepřesností, ale i přesto byli hosté fotbalovějším mužstvem, když hned ve třetí minutě zahrozili nebezpečným přečíslením a Kalvodovu tutovku výtečně vytáhl z brankové čáry domácí Beer.

Třebíč se však rychle oklepala a v 6. minutě zaúřadoval Rygl, který předvedl patřičný důraz ve vápně Rousínova a nedal brankáři Zrzavému šanci – 1:0. Do přestávky pak mohla obě mužstva přidat po gólu, ale skóre se nakonec nezměnilo.

Čtyři minuty po změně stran udeřili hosté, když si na centrovaný míč z pravé strany nejlépe naběhl rousínovský Kalvoda a hlavou vyrovnal. Celou druhou půlku byli hosté aktivnější a k ničemu Třebíč nepustili. Tu opět zachraňoval vynikající Beer, i proto si fotbalovější hosté odvážejí pouze bod. Naopak domácí po nepřesvědčivém a matném výkonu jej berou všema deseti.

Góly: 6. Rygl - 49. Kalvoda. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Třebíč: Beer – Adamov (54. Adamov), Václavek (46. Křivánek), Kopeček, Flekal – Rygl (81. Smažil), Dvořák, Koníř, Řezáč – Karásek, Pospíchal.

ŽĎÁR N. S. – BOSKOVICE 4:1

První poločas hrál hlavní roli Bojda. Nejprve využil chyby hostujícího brankáře, kterému vypadl míč a poslal Žďár do vedení. Jenomže těsně před pauzou zahrál nešťastně ve vlastním vápně rukou a Kuldan z nařízené penalty vyrovnal.

Druhé dějství bylo už ve znamení Žďáru. Nejdřív se trefil po rohu hlavou Bratršovský, pak po nádherné Heideho přihrávce zvýšil domácí vedení Smetana, a poté se nádherně z přímého kopu trefil Chmelíček, který byl na hřišti teprve tři minuty.

Góly: 26. Bojda, 55. Bratršovský, 61. P. Smetana, 68. Chmelíček - 42. Kuldan (PK). Rozhodčí: Petr. ŽK: 2:3. Diváci: 320. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: Nahodil – Bureš, Bratršovský, Šindelka, Heide – Hirsch, Horák (54. Zedníček), Mašek (65. Chmelíček), Otoupalík – P. Smetana, Bojda.

ŽDÍREC – LÍŠEŇ 0:5

Ždírec v dalším divizním vystoupení nezvládl vstupy do obou poločasů. Hned v první minutě utkání byla proti domácím nařízena penalta a exligový Dostálek otevřel skóre. To ovšem domácí ještě na lopatky nesrazilo. Dekora byla prakticky celý první poločas lepší, jenže domácí si vylámali zuby na hostujícím gólmanovi. Největší šanci měli v závěru poločasu Hanousek se Šnoblem, ale neuspěli.

Hned po přestávce se skóre měnilo podruhé, Dekora sice standardní situaci odvrátila, ale míč se do vápna rychle vrátil, na což domácí obrana vůbec nereagovala. Třetí gól o čtyři minuty později domácí definitivně zlomil. „To nás určitě srazilo, myslím si, že by to položilo i lepší týmy. Soupeři dokáží potrestat naše chyby,“ uvědomuje si trenér Dekory Richard Zeman. Definitivní výsledek stanovil ještě Pecha s Crlou, kteří dokonali ždírecký debakl.

Góly: 1. Dostálek (PK), 46. Široký, 50. Jaroš, 78. Pecha, 90. (+3) Crla. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:2. Diváci: 350. Ždírec nad Doubravou: Žďánský – Kysilko, Hanovec, Klupka – Buriánek, Carda (80. Blažek), Procházka, Smejkal, Šnobl (62. Máša) – Hanousek (72. Sobotka), Kolouch.

MOHELNICE – V. MEZIŘÍČÍ 1:2

Hosté postupně začali potvrzovat roli favorita. První šance Kratochvílovi ještě nevyšla, ale po kolmici Kolečkáře už mladík poslal Meziříčí do vedení. Hned o šest minut později se zaskvěl Pánek, který vysunul do úniku Kratochvíla a ten se prosadil podruhé. Postupem času se ovšem začali projevovat i domácí a Invald nebyl bez práce. Kontaktní gól dal bodlem Masopust, ale na vyrovnání už domácí síly neměli.

Góly: 80. Masopust - 25. a 31. Kratochvíl. Rozhodčí: Nedbal. ŽK: 6:2. Diváci: 250. Poločas: 0:2. V. Meziříčí: R. Invald – Z. Mucha, Galia, Fober, J. Krejčí – Hort, Průša, Němec (90. P. Mucha), Pánek (69. Havlíček), Kratochvíl (78. Berka) – Kolečkář.
Ostatní výsledky 8. kola: Napajedla - Konice 2:3, Hulín - Rájec 2:0, Otrokovice - Protivanov 4:0, Vyškov - Šardice 1:0.