K Doubravce v neděli dorazila Světlá, která si chtěla napravit reputaci z posledního zápasu v Havlíčkově Brodě, kde prohrála 3:0. „Herně jsme v Brodě nepropadli, domácí nás přehráli, až když jsme hráli bez vyloučeného Valenty," poznamenal světelský lodivod Miloslav Kafka. Ale ani ve Ždírci nezačali jeho svěřenci dobře. Po rozpačitém nervózním úvodu inkasovali už v šesté minutě. To Fikar stříleným centrem našel před brankou Plíška, který kolenem dopravil míč za Soukala.

Následně se hrálo pouze po šestnáctky, hosté z ojedinělé standardky vyprodukovali pouze závar před Pometlem. Ve 32. minutě našel Plíšek zpětnou přihrávkou Fikara, ten branku přestřelil. „Díky špatnému terénu se nám nedařila kombinační hra, ale gól z úvodu utkání nás nakopl," přiznal ždírecký trenér Miroslav Plíšek. Stejně jako Fikar si o chvilku později počínal Štukhejl, který rovněž Soukalovu branku přestřelil. Před poločasem si fanoušci Tatranu mohli zakřičet gól podruhé.

Agilní Fikar předložil míč Pátkovi a ten si dokázal se Soukalem poradit. Po přestávce se do první šance dostal Mrázek, ale ke gólové radosti mu chyběl krok. V 68. minutě chtěl Pátek centrovat, ale míč trefil tak šikovně, že křižnou střelou překvapil sebe i Soukala – 3:0. Potom mohli hosté snížit, ale radost jim pokazil novic ve ždírecké brance Stanislav Pometlo.

V poslední minutě pečetil ždíreckou výhru Mrázek. „Ždírci stačil průměrný výkon k zaslouženému vítězství. Musíme na ty dva zápasy zapomenout a sezonu začít proti Moravským Budějovicím," dodal Kafka. „Naše výhra je zcela zasloužená. Soupeř po přestávce vyklidil pole a tím nám cestu za body usnadnil," poznamenal Plíšek.

ŽDÍREC N. D.   -  SVĚTLÁ N. S.         4  :   0

Góly: 37. a 68. Pátek, 6. Plíšek, 90. Mrázek. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:2. Diváci: 175. Poločas: 2:0.

Ždírec: Pometlo – Plíšek, Kolouch, Kysilko, Votava (83. Novotný) – Fikar (80. Slavík), Smejkal, Pátek (73. Klimeš), Štukhejl – Mrázek, Čalkovský.

Světlá: Soukal – Pešek, Vaňásek (57. Muzikář), Pecha, Karel – Machala, Vodička, Kafka, Dvořák – Křikava, Štros (80. Bárta). Nejlepší hráči: Fikar, Pátek – Kafka.