Zatím poslední, nejhorší výsledek, uhráli jeho svěřenci v neděli doma proti Šardicím. Ambiciózní tým vyhrál na Bouchalkách 4:0.

„Tohle byl hodně kvalitní soupeř. Spíš mě mrzí ty zápasy předtím. Ze začátku jara byla největší slabinou obrana. A teď, když se to trochu stabilizovalo, tak hoří útok, kde se neuvěřitelně trápíme,“ vysvětluje trenér Žďáru.

Nová obrana

V defenzivní činnosti se problém dal očekávat. Vždyť kromě Petra Heideho v obraně z podzimního složení nikdo nezůstal. Petr Filip se vrátil do Jihlavy a David Odehnal s Jakubem Šindelkou jsou na marodce. Ze Sparty Brno přišel Martin Raška a z Bystřice se vrátil veterán Petr Sysel.

Zatímco Sysel si počíná suverénně, mladík Raška se trápí. „Čekali jsme od něho mnohem víc,“ přiznává Nedvěd. Ten už nedočkavě vyhlížel návrat Šindelky. Mladý dlouhán také do zápasu se Šardicemi jako náhradník zasáhl, ale… „V souboji spadl na zem a hostující hráč mu kolíkama šlápl na ruku, má ji v sádře. Neskutečná smůla,“ kroutí hlavou kouč FC Žďas.

V útoku je situace taky hodně špatná. Po návratu Martina Horáka do Bystřice a dlouhodobém zranění Pavla Smetany není kdo by dával góly. Vojtěch Zedníček se trápí a jihlavský mladík Luděk Procházka zůstává za očekáváním. „Čekali jsme od něj góly a zatím nic. Ale to není jen o útočnících. Vezou se s týmem,“ myslí si Nedvěd.

Tým, který na podzim tehdejší kouč Pavel Procházka přeškolil na zónové bránění, od systému v posledních zápasech upustil. „Neřekl bych, že chyba je v systému. Je to otázka plnění úkolů jednotlivých hráčů. Pokrývání soupeře,“ vysvětluje žďárský lodivod.

Jeho tým má sice osm kol před koncem třicet bodů, které by teoreticky k záchraně mohly stačit. S tím však Nedvěd spekulovat nehodlá. „Na to se nebudeme spoléhat, že to stačí. Potřebujeme bodovat. Teď jedeme do Boskovic, pak máme doma Protivanov. Tyhle zápasy musíme zvládnout,“ burcuje.

S největší pravděpodobností už to ale bude v jiném složení. „Mám nutkání sestavu překopat a vyměnit tak čtyři lidi,“ dodává Nedvěd.