ŽĎÁR N. S. HLUČÍN 1:3

Po takticky svázané půlhodině, ve které měli hosté více ze hry, se před Pospíchalem zjevil hlavičkující Hanus, jehož trknutí se od břevna odrazilo na brankovou čáru a ven do hřiště. Jak se později ukázalo, Hanus se teprve zastřeloval. Žďár kromě několika rohů prakticky nevystrčil růžky. Až ve 41. minutě se ujal míče ve středu pole Pohanka, zatáhl ho do vápna, kde si míč šikovně píchl před sebe, byl faulován za žlutou kartu Čelůstkou a nařízený pokutový kop suše proměnil mazák Veselý ranou po zemi do středu brány.

Začátek druhé půle vyšel Hlučínu na jedničku. Bogdaň se z třiceti metrů opřel do míče a ostrá jedovka zaplula přesně k tyči. Gól hosty nabudil. Rázem jich bylo plné hřiště a hráčí z Vysočiny se o pouťové sobotě ocitli na kolotoči. Zlomový moment přišel hned vzápětí. Po rohu zachraňoval na brankové čáře Veselý, po jeho odkopu vzešel z velkého závaru hvizd sudího Kůrky, který podruhé ukázal na penaltový puntík. K překvapení všech pak vytáhl i červený kartonek a nejlepší domácí střelec Pohanka musel ze hřiště. „Šlo o souboj tělo na tělo. Chtěl jsem vypíchnout balon, hráč najednou přes mě přepadl, ještě mě povalil, takže jsme spadli oba, a rozhodčí písknul. Penalta se možná nařídit dala, no a tu červenou mu poradil pomezní," osvětlil situaci zaskočený útočník Žďasu. Po dlouhých dohadech dokonal obrat nechytatelně k levé tyči Hanus. Ještě hůře mohlo být o chvíli později, kdy Pospíchala přeskočil běžný odkop, Toufar naštěstí celý požár uhasil. Právě Toufar mohl po rohu vyrovnat, jeho hlavička šla ve vyložené šanci vysoko nad. Nervozita stoupala, olej do ohně nadále přiléval i nepřesný sudí Kůrka, který žlutými kartami často netrestal správné hráče. Rozuzlení přišlo v 66. minutě, kdy se po rohu prosadil koníčkem Hanus. Pospíchal plachtil vzduchem marně, 1:3. Závěr už si hosté pohlídali. „Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, šlo o šachovou partii. Až odvážný průnik Pohanky naklonil misky vah na naši stranu. Soupeře po přestávce nakopla povedená střela z dálky, k penaltě se vyjadřovat nemíním. Pak už jsme byli rozhození a třetí gól nás dorazil," popsal duel kouč Jozef Vanko.

Góly: 42. Veselý (PK) 49. Bogdaň, 53. a 66. Hanus (první z PK). Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (52. Pohanka). Diváci: 420. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pospíchal Veselý, Toufar, Šindelka, Cipruš Heide (69. Bureš), Turek, Doležal (85. Nedvěd), Vomela Pohanka, Sedláček (81. Zedníček).

Ostatní výsledky 26. kola: Orlová Břeclav 0:3, Třinec Kroměříž 2:0, Rosice Slovácko B, Uničov Prostějov 2:4, Sigma Olomouc B Frýdek-Místek 0:0, Zlín B Baník Ostrava B 2:2, Hulín Zábřeh 4:0.

16. ŽĎÁR N. S. 25 5 4 16 25:60 19

Příští kolo (středa): Orlová Sigma Olomouc, Zlín B Uničov, Hulín Rosice, ŽĎÁR N. S. Třinec, Hlučín Břeclav, Zábřeh Kroměříž, Baník Ostrava B Slovácko B, Frýdek-Místek Prostějov.