skupina A

HERÁLEC (HB) – HERÁLEC (ZR) 6:1

Zápas dvou heráleckých týmů jasně vyzněl pro zástupce havlíčkobrodského okresu. Již v úvodu utkání vystřelil domácí Hrala a V. Vašák pohotově dorazil. V 17. minutě se pěkně v pokutovém území otočil s balónem Kuchta a zvýšil na 2:0. I poté se hrálo pouze na hostující bránu.

Domácí mohli klidně vsítit ještě další branky, ale mnoho šancí neproměnili. Hosté zkorigovali až v závěru, když se po rohu prosadil Sadílek. „Za dnešní výkon si pochvalu zaslouží celý mančaft. Zápas jsme měli jasně pod kontrolou,“ spokojeně zhodnotil utkání šéf domácího oddílu Josef Pátek.

Góly: 42. a 56. Fukan, 9. a 52. V. Vašák, 47. J. Vašák, 18. Kuchta – 78. Sadílek. Rozhodčí: Křenek, bez ŽK. Diváci: 180. Poločas: 3:0. Herálec (ZR): Pavlík, M. Ptaczek, Pavliš, Oplustil, Havlík – Kučka, J. Ptaczek, Ptáček, Vašek (46. Čejka) – Sláma (75. Sadílek), Teplý (79. Grogar).

skupina B

NÁMĚŠŤ – V. MEZIŘÍČÍ B 1:2

V rychlém tempu z první půle se zrodila jediná šance. Po centru Laštovičky se opřel do střely Jaroslav Franěk, ale jeho projektil minul Kučerovu branku. Náměšťský střelec se z gólu radoval až po změně stran. Po rohu poslal hlavou svůj tým do vedení a oslavil tak nedávné narození syna.

Po inkasované brance se rezerva Velkého Meziříčí probrala a vynutila si převahu. Tu korunoval z přímého kopu Kružík, jehož střela skončila v šibenici Kouklíkovy branky. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišla další standardka. Tentokrát z úhlu. Kružík ji tvrdou přízemní střelou přetavil ve vítězství Velkého Meziříčí.

Góly: 50. Franěk – 70. a 90+1. Kružík. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 4:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Kučera – D. Invald (58. Souček), Halámek, Kružík, Trnka (68. Jaša) – Lad. Střecha, Ambrož, Kafka, Smejkal – Jedlička, J. Pokorný (84. Dufek).

NOVÁ VES – ČÁSLAVICE/SÁDEK 1:2

Domácí svými výkonem hodně zklamali. O všechno hrající hráči Čáslavic bojovali jako lvi a taky šli zaslouženě těsně před půli do vedení, když střelu z přímého kopu odraženou ode zdi dostal za záda Fuksi Novák.

Ve druhé půli se sice Nová Ves zlepšila, ale k nápravě to nevedlo. Naopak po hrubé chybě v obraně šel sám na gólmana Plachetka a pojistil čáslavické vedení. Zápas zdramatizoval čtvrt hodiny před koncem Novotný, který proměnil penaltu nařízenou za ruku. Závěrečný novovesský nápor se nekonal.

Góly: 75. T. Novotný (PK) – 45. Novák, 60. Plachetka. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – J. Bureš, Havlík, P. Nečas (46. Kubík), T. Novotný I – R. Novotný, Ondřejka, P. Starý, J. Starý (64. Nejedlý) – Čech (75. Zavadil), T. Novotný II.

ROZSOCHY – TŘEŠŤ 1:4

První čtvrthodinu to pro Rozsochy vypadalo hodně nadějně. Po nádherné střela Petra Bureše vedly. Jenomže s přibývajícím časem se osmělovali hosté a výsledkem bylo po půlhodině vyrovnání, které bombou z vápna zajistil Trnka.

Ve druhé části zápasu mohli domácí opět vést, jenomže Dvořák únik dva na jednoho vyřešil nejhůř, jak mohl a tak přišel trest. Na hranici vápna napřáhl Gotwald a poslal Třešť do vedení. Rozsochy poté začaly riskovat a výsledkem byly ještě dva inkasované góly do jejich sítě.

Góly: 6. P. Bureš – 31. Trnka, 70. a 85. Gotwald, 81. Svěrák. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Rozsochy: Juračka – J. Zítka, Svítil, (78. T. Zítka), E. Šibor, R. Šibor - J. Vališ, Dvořák, Čech (81. Kříž) – Padrtka (46. A. Bureš), P. Bureš, R. Vališ.

BOHDALOV – JAROMĚŘICE N. R. 1:2

Domácí předvedli proti favoritovi obětavý a bojovný výkon a dokonce šli do vedení. Po kolmé přihrávce Jaroše se před Bartoše dostal Kříž a jaroměřického gólmana nekompromisně prostřelil. Jenomže o šest minut později fauloval Novotný Kalay a Svoboda nařízenou penaltou vyrovnal.

Zápas bez šancí rozhodla 75. minuta. Kalay si ve vápně předkopl míč, Bílek muž šel pod nohy a byl z toho další penalta. K ní se opět postavil Svoboda a rozhodl zápas.

Góly: 26. Kříž – 32. a 76 Svoboda (obě z PK). Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Bohdalov: Bílek – Vomela (30. Neuman), Novotný, Klimeš, Štikar – P. Jaroš, Schneider, Doležal, Juda (85. Vytlačil) – Kříž, P. Jaroš (82. Musil).