„Vyhráli jsme zaslouženě. Do poločasu jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Po změně stran sice domácí zabrali a snížili, ale my jsme opět dokázali vzápětí odskočit na rozdíl dvou branek,“ popsal zápas kouč Žďáru Petr Nedvěd, podle něhož rozhodly zápas dva momenty. „Jednak rychlá odpověď na branku soupeře a hlavně jsme velmi dobře bránili a domácí zaskočili naší hrou.“

Jarní výsledková krize Žďasu vycházela hlavně z toho, že trenér Nedvěd postrádal hned několik hráčů ze základní sestavy. Před startem jara hlásil osm zraněných. Marodka se mu pomalu, ale jistě vyprazdňuje, a to je i jedna z příčin, které vedou ke zlepšeným výsledkům.

„Určitě to s tím souvisí, ale hlavně jsme měli pohovory s hráči. Nebylo to mytí hlav, jen jsme si prostě vše vyříkali a řekli si, že neúspěšná etapa končí a začne nová lepší,“ prozradil recept na úspěch žďárský šéf lavičky, kterému se ovšem po utkání v Rousínově objevily dvě vrásky na čele.

„Zřejmě přijdeme o dva hráče. Dan Bratršovský má špatnou patu. Zatím čekáme na vyšetření, ale nevidím to dobře,“ odtajnil první ztrátu Nedvěd. Druhým absentujícím zřejmě bude Petr Heide, který viděl červenou kartu.

„Hráč soupeře dohrával souboj se Šindelkou a Heide mu přišel na pomoc a s protihráčem do sebe strčili. Rozhodčí oba zbytečně vyloučil a navíc v době, kdy už o nic nešlo,“ litoval vyloučení nejlepšího hráče na hřišti a dodal: „Myslím, že to budou tři zápasy, protože do zápisu rozhodčí napsal, že důvodem bylo úmyslné napadení.“

Až další duel na domácí půdě proti Líšni, která bojuje o postup, ukáže, jak se s tím mančaft dokáže vyrovnat.