Právě staronový nováček má na úvod těžký los. Z prvních šesti duelů hned ve čtyřech případech zamíří na hřiště soupeře. „Chtěli jsme začínat doma, ale beru to, že každému se nemůže vyhovět,“ uvádí trenér ždírecké Dekory Richard Zeman a dodává: „Nějak se tím ale nezaobírám, to jsou věci, které nemůžu ovlivnit.“

Vstup do soutěže je důležitý, v případě nováčka dvojnásob. To samozřejmě ví i Zeman. „Soupeře vesměs neznáme, ale jak to bude možné, začnu si získávat přehled. Chci objet maximum zápasů soupeřů, abych je zmapoval. Je nutné, abychom protivníky znali, abychom byli na zápasy dobře připravení jako v krajském přeboru.“

Také Třebíč se v prvním kole představí venku, zamíří na hřiště Hulína, který skončil v uplynulém ročníku na třetím místě. „My jsme chtěli začínat venku, proto jsme chtěli vysoké číslo. To se nám splnilo. Hulín bude těžký soupeř, ale nemůžeme si vybírat. Stejně se musíme utkat se všemi týmy a teď na začátku nemá cenu něco nějak řešit, když to neovlivníme,“ nedává losu žádnou větší váhu sportovní manažer HFK Třebíč Pavel Němec.

Žďár na úvod soutěže poměří síly s nováčky soutěže. V prvním kole Žďas zajíždí do Mohelnice, která si postup vybojovala v olomouckém krajském přeboru.

O týden později přivítá na své půdě dalšího „novice“ z Napajedel, který byl přesunut z divizní skupiny E. Podle předsedy žďárského klubu Petra Nedvěda je však předčasné hodnotit soupeře. „Je pořád ještě před přípravami. Soupeře neznáme a navíc nevíme, jestli posílili, takže je brzo na to, hodnotit los.“

V sezoně se Žďár setká hned se třemi, respektive dvěma neznámými týmy. „Ždírec nepočítám, ten je z okolí a známe ho, ale Napajedla a hlavně Mohelnici ne. Ale síla tady určitě bude, když postoupili,“ ví Petr Nedvěd.

Na Velké Meziříčí hned na úvod nečeká nic lehkého. Sice začíná doma, ale přijede ho potrápit Protivanov, se kterým nemá lichotivou bilanci. „Na Protivanov se nám tradičně nedaří, v minulé sezoně jsme oba zápasy prohráli, tak snad to prolomíme, ale rozhodně nás nečeká nic jednoduchého,“ uvědomuje si Radovan Necid, místopředseda Velkého Meziříčí.

Program druhého kola zavane velkomeziříčské fotbalisty do Rousínova. „Člověk by řekl, že Rousínov bude lehký soupeř, ale pozor, minulá sezona se opakovat nemusí,“ varuje Necid. Velké Meziříčí totiž v posledních dvou měřeních sil Rousínov v obou případech porazilo.

Rozlosování zápasů

Pavel Mikeš, Edita Palkovičová