Pohled na tabulku, kde Dekora figuruje na třetí příčce s bilancí 2-1-0 a skóre 4:1, může jeho kouče Richarda Zemana těšit. „Pohled je určitě příjemný, ale snažíme se zůstat při zemi a dívat se na ní spíše ze spodu.“

Poslední vítězné utkání odehráli jeho svěřenci na půdě Mohelnice, která by podle slov ždíreckého lodivoda mohla zůstat ve spodku tabulky. „Proto jsme hráče o poločase nabádali k větší aktivitě, a že soupeř je hratelný. Ti to cítili stejně a ve druhé půli přidali a vyplatilo se.“

Ždírec se dokázal velice dobře vypořádat s absencí svého vůdce Petra čalkovského. Jeho taktovku převzal Roman Mareš. „Roman se s tím popral výborně, už v minulých kolech podával skvělé výkony,“ chválil nového režiséra hry Zeman.

Diviznímu navrátilci zatím stále ještě nechybí nováčkovský elán, který je jeho výhodou oproti soupeřů. „V mančaftu navíc máme individuality, ale i přesto kluci hrají jako tým,“ přidal další silnou stránku kouč, podle kterého ale má celek z havlíčkobrodska několik nedostatků.

„Sice jsme dostali jen jednu branku a navíc z penalty, ale pořád máme v obraně okýnka. Chceme také zlepšit přechod do útoku. Je tam zbytečně moc dotyků a více hrát na brejky, na které máme vhodné typy útočníků,“ přiblížil Zeman.

Žďárský trenér Pavel Procházka se svým hodně okleštěným týme měl černý víkend. Ze hřiště Hulína si odvezl vysokou porážku 6:0.

„Výsledek naprosto odpovídá obrazu zápasu. V takové sestavě, ve které jsme na utkání odjeli, jsme na soupeře prostě neměli. To co se dělo na hřišti byla ze sportovní stránky hrůza. Ve vší úctě k hráčům, kteří byli na trávníku. Jejich kvalita však je někde jinde,“ popsal smutný kouč, který ve spolupráci s předsedou klubu Petrem Nedvědem musí v co nejkratší době najít náhrady za několik hráčů.

„Musíme najít náhradu za brankáře a co nejdříve vrátit hráče základní sestavy do hry,“ vytyčil si hlavní cíl nejbližších dnů Procházka. „Jinak to prostě nejde,“ dodal.