Bitva nejhorších skončila pro domácí Křoví hořkou remízou.

V. MEZIŘÍČÍ B TŘEBÍČ B 0:3

Utkání se mělo po domluvě odehrát na umělé trávě. Třebíč ale přijela na travnaté hřiště, kde čekala na kontumaci. „Museli jsme vyhnat přípravku z rozehraného zápasu. Bylo to předem domluvené, a tohle se prostě nedělá," těžko hledal slušná slova domácí kouč Libor Smejkal mladší.

Derby tak začalo s velkým zpožděním. Domácí se na začátku ještě rozkoukávali, když Kruba vykopl míč za obranu, kam si naběhl Válek, a podél brankáře skóroval. Ve 20. minutě našel Oberreiter ve vápně volného Válka a ten tvrdou hlavičkou mířil přesně, 0:2. Poté se ke slovu dostali i domácí. Malec ani Souček však své příležitosti do sítě nedostali.

V 55. minutě napálil bombu z 35 metrů Dušan Smejkal, Kruba se jen ohlédl, jak balon zasvištěl těsně vedle tyčky. Třebíč se nakonec dočkala i potřetí. Po standardce Pavla Malého sklouzl míč na mokrém terénu až do sítě. „Hosté vyhráli zaslouženě. Kvůli zraněním jsme museli nastoupit ve zdecimované sestavě," pokrčil rameny Libor Smejkal mladší, který na hřiště z nutnosti vypustil i svého otce kouče divizního áčka.

„Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, domácí jsme k ničemu nepustili a zaslouženě získali tři body," těšilo hostujícího asistenta trenéra Michala Ošmeru.

Góly: 3. a 20. Válek, 69. Pavel Malý. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 0:2. V. Meziříčí B: Jícha Netolický, Kameník (74. Nevoral), Bradáč, Malec Vítek, Láznička, E. Smejkal, D. Smejkal, Souček (46. Liška, 76. L. Smejkal st.) Maloušek (80. Benda).

RANTÍŘOV ŠTĚPÁNOV 3:1

Zápas měl fotbalovou kvalitu z obou stran. Domácí si vytvořili šanci po přihrávce z levé strany, ale Vaněk placírkou netrefil branku. Hosté zahrozili po chybné rozehrávce brankáře Tvrdého, který však své zaváhání odčinil a Vrzalovu střelu nohou vyrazil. Skóre se měnilo až po dobře zahraném rohu Štěpánova, kdy osamocený Sedláček uklidil hlavou míč do branky.

Rantířovu vyšel vstup do druhé půlky, kdy po faulu na Vostála vyrovnal z penalty Živný z penalty. Hosté pak přišli o vyloučeného Kovalchuka, po jehož zákroku to na hřišti začalo vřít. A domácí po chvíli využili přesilovku, když Vackův centr zužitkoval na zadní tyči Kubík. Štěpánov navíc dohrával v devíti, za protesty byl vyloučen Haraptso. Paradoxně měli hosté dvě velké šance, které ale nevyužili, a tak v závěru přišla pojistka z kopačky Vacka.

Góly: 47. Živný (PK), 63. Kubík, 83. Vacek 44. Sedláček. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:4. ČK: 0:2 (58. Kovalchuk, 76. Haraptso). Diváci: 80. Poločas 0:1. Štěpánov: Bureš Jaroš, Buček, Plíhal, Sedláček Kovalchuk, Kozák, Haraptso, Velecký Šikula (32. Bureš), Michal Neudecker.

KŘOVÍ BUDIŠOV-NÁRAMEČ 2:2

Domácí se museli vypořádat s absencí zraněného Šustáčka, jehož místo velmi dobře zastoupil Roštinský. Ve 38. minutě prošel nejlepší hráč střetnutí Hort od půlky hřiště až k šestnáctce, odkud chladnokrevně zavěsil. Domácí přispěchali s rychlou odpovědí, po ose bratří Němců doputoval míč k Tichému a ten srovnal stav.

Po přestávce byl předposlední Budišov lepší, vypracoval si územní převahu, ale bez vážnějších šancí. V infarktovém závěru po kombinaci několika hráčů rozzářil poslední Křoví Kalina, ale Karel Nováček ho zmrazil gólem hlavou z 89. minuty. „Hosté měli územní převahu, takže remíza je asi spravedlivá. Bohužel jsme vítězství ztratili fatální chybou v poslední minutě," mrzelo domácího kouče Rostislava Janštu.

Góly: 42. Tichý, 87. Kalina 38. Hort, 89. Karel Nováček. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Křoví: Sára Hamřík, Roštinský, Gottwald, Knotek Kováč (83. Kvasnica), Tichý, Kalina, Bartošek (65. Kotouč) L. Němec, M. Němec.

RAPOTICE VRCHOVINA B 0:2

Hned v úvodu měli dva střelecké pokusy hosté, ale do vyložené šance se dostali domácí. Otcel přihrávkou oslovil nekrytého Sobotku, ale ten vyběhnuvšího brankáře Skryju neprostřelil. Za nedlouho se musel zaskvět i na druhé straně Tomáš Laš. Vzápětí vyhlavičkoval míč z brankové čáry jeho bratr Milan. Vrchovina začala druhý poločas lépe. Vynikající gólman Laš však střelu z přímého kopu vytěsnil konečky prstů na tyč. Když utkání spělo k bezbrankové remíze, udeřili hosté. V 88. minutě si zpracoval míč Polnický, zatímco Rapotičtí reklamovali jeho ruku, útočník Vrchoviny nabídnutou šancí nepohrdl. Hostitelé mohli vyrovnat vzápětí, ale místo toho udeřil po brejku soupeř.

Góly: 88. Polnický, 90. Sodomka. Rozhodčí Obršlík. ŽK: 5:0. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Vrchovina B: P. Skryja Mrkos, Poul, Fagula, Blažíček, J. Skryja, P. Sodomka, Josífek (71. Chrást), Žák (53. Kršek), Vašíček, Polnický.

HERÁLEC ZR HROTOVICE 5:1

První šanci si vypracovali hosté, jejich slabá střela brankáře ohrozit nemohla. To úvodní šance Herálce znamenala gól, když přihrávku Okurky tečoval Bureš do branky. Ve 20. minutě využil volno uprostřed hřiště Jakub Slováček, z hranice 23 metrů napřáhl a míč zaplaval do sítě. Krátce po tom si na roh z pravé strany naběhl Jan Ptaszek a ranou do šibenice stanovil poločasový výsledek. Domácí měli v prvním poločase jasnou převahu. Hned po příchodu z šaten našel Okurka Najmana a ten zvýšil na 4:0. „Bůra" zařídil po přímém kopu umístěnou střelou po zemi Cestr. V uvolněné atmosféře se Hrotovicím podařil jeden z mála útoků, kterým Furik korigoval na konečných 5:1.

Góly: 13. Bureš, 20. Jakub Slováček, 23. Jan Ptaszek, 47. M. Najman, 84. Cestr 90. Furik. Rozhodčí: Toman. ŽK: 1:4. Diváci: 230. Poločas: 3:0. Herálec: Žďánský Uchytil, Cestr, Černý (46. Koudelka), Bureš M. Ptaszek, J. Ptaszek, Skála, J. Slováček Najman (61. M. Slováček), Okurka.

ŽĎÁR B NOVÁ VES 2:1

V oboustranně útočném utkání v úvodu dominovali domácí. Po krásné kolmici Juna na Jurnečku se vytáhl gólman Fuksa. Po chvíli se uvolnil Russ a jeho bombu z hranice šestnáctky Fuksa zázračně vytěsnil nad břevno. Ve 21. minutě se po vhazování na pravé straně uvolnil Otoupalík a dělovkou z 27 metrů si řekl o nominaci na gól roku. Za Novou Ves odpověděl Radek Novotný, jehož rána lízla vnější tyč. Po standardce následně hlavičkoval novoveský střelec Havlík ve stoprocentní šanci do rukavic Hajného, jenž při patáliích s brankáři v sobotu vychytal třetiligovou Třebíč. „Pinkava je zraněný, v sobotu se zranil dorostenec Hanus, hrát ve stejném termínu, opravdu nevím, kdo by chytal," hořce se usmál domácí kouč Pavel Kubiš nad letošní smůlou.

Ve 39. minutě zazmatkoval hostující obránce a nastartovaný Jurnečka skóroval podél vyběhnuvšího Fuksy.

Lepší vstup do druhé půle měli opět domácí, ale Havlík je posadil na zem hlavičkou po standardce 2:1. To Novou Ves nakoplo a její přímé volné kopy byly nadále extrémně nebezpečné. Žďár vsázel na brejky, ale scházela mu při nich lepší finální příhrávka, a tak se obával o výsledek až do konce. „Dnešního vítězství si velmi cením. V první půli jsme podali kvalitní výkon, po přestávce získala Nová Ves převahu, naštěstí jsme její přímé kopy a rohy ustáli. Šlo o nejlepšího soupeře, se kterým jsme se na jaře utkali," vyzdvihl Kubiš.

Góly: 21. Otoupalík, 39. Jurnečka 55. Havlík. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Žďár B: Hajný Štursa, Turek, Machatka, Růžička (36. Kotík) Otoupalík (84. Miklík) Jurnečka, Němec (87. Dvořák), Jun, Russ Filippi. Nová Ves: Fuksa J. Bureš (62. Jakub Šandera), Havlík, P. Šandera, R. Novotný, Kubík, Josef Šandera, Krejčí, Ondřejka, Jan Nečas (82. M. Novotný), P. Bureš.