Tu si připsal Václav Pohanka. Probuzení odnesl v derby Pelhřimov, který prohrál nejtěsnějším možným rozdílem. „Na jaře to byl zatím nejlepší soupeř, se kterým jsme se utkali,“ smekl před soupeřem žďárský kouč Petr Nedvěd.

Chybí opory

Ten zatím ovšem není na jaře se hrou svých svěřenců příliš spokojený. „Je to z naší strany takové těžkopádné, upracované a nepřesné,“ prozradil své pocity z předvedené hry Nedvěd a dodal: „Není to jak na podzim, kdy hra byla jednoduchá a rychlá. Zatím nejsem v optimální pohodě.“

Důvod vidí šéf žďárského fotbalu v absenci tří klíčových hráčů týmu. „Chybí nám Vomela, Malínek a Bratršovský,“ vyjmenoval trojku ze základní sestavy.
Vomela s Malínkem se zranili těsně před startem soutěže. Kapitán Bratršovský absentoval v uplynulých dvou zápasech.

Jejich nepřítomnost na hřišti je podle Nedvěda znát. „Vždyť nám tvoří hru. Bez nich není naše přechodová fáze ideální. Nedokážeme je nahradit,“ uznal trenér Žďáru.

Toho však může těšit fakt, že všichni by teoreticky mohli být k dispozici do dvou týdnů. Pokud se tedy nic závažného nestane. „Vomela už má kotník lepší. Tam to vidím na jeden až dva týdny. Malda už vyklusává a Bratršovský by taky mohl být do dvou týdnů fit,“ předpověděl datum návratu zraněných Nedvěd a dodal: „Je to jen teoretické.“