KONICE - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 0:2

Hosté od prvních minut uplatnili maximální nasazení.

Celý tým skvěle bránil a současně větral konickou defenzivu, což vyústilo v gólovou radost. Mucha našel Horta, který vyslal do vápna Staňka. Meziříčský kanonýr přehodil gólmana a jeho chytrý oblouček zaplul do šibenice. Konice se nestačila pořádně zformovat a už lovila míč zpoza čáry podruhé.

Němec viděl nastartovaného Krejčího, který pronikl do šestnáctky. Ideálně přihrál Staňkovi, jenž vybídl ke skórování do prázdné brány Františka Pokorného. Po změně stran hosté vzdorovali konickému tlaku. Domácí snaha po vyrovnání však narážela na neprodyšnou zeď meziříčské obrany, za níž si bezchybně počínal Invald. Ke konci měl ještě dvě dobré šance Staněk, ale minul.

Góly: 30. Staněk, 31. F. Pokorný. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, Wasserbauer, Mifek - Hort (89. L. Střecha), F. Pokorný, Průša, L. Němec (80. Veselý), Krejčí (85. J. Pokorný) - Staněk.

VYŠKOV - ŽĎÁR 2:1

Vyškov se na tým z Vysočiny důkladně vyzbrojil. Ale hlavně dvakrát udeřil ihned po výkopu. Zkraje zápasu i okamžitě po zahájení druhé půlky. „Oba góly jsme inkasovali po opravdu hrubých chybách obrany,“ prohlásil jeden z koučů Žďáru Libor Štourač. Jeho svěřenci se nedovedli vypořádat s maximálním důrazem domácích, kteří je ani na chvíli nenechali dýchat. „Vyškov odehrál kvalitní zápas. Byli tvrdí, neústupní. Dobře se na nás přichystali,“ připustil Štourač.

Naději na vyrovnání vykřesal Chmelíček, který napálil přetažený centr přesně mezi tyče. Veškeré žďárské snahy o další úspěch však vzaly za své.

Góly: 1. Steiner, 46. Lička - 82. Chmelíček. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Žďár: Pospíchal - Řeháček, Heide, Šindelka - Bureš, Mašek (60. Bojda), Bratršovský (79. Odehnal), Otoupalík - Zedníček - Karásek (55. Chmelíček), Horák.