Zatímco prvně jmenovaný tým doma s Konicí nezaváhal, Žďár pouze remizoval s Třebíčí a v posledním kole ho čeká druhé derby v řadě v Hartvíkovicích. Aby se nemusel ohlížet na ostatní výsledky, stačí neprohrát.

„Ale hrát na remízu je hodně ošidné. Nebudeme chtít nic ponechat náhodě,“ říká žďárský kouč Petr Nedvěd. Šance byly obrovské Po nedělním zápase s také ohroženou Třebíčí si mohl na lavičce rvát vlasy. Šance, jaké spálili v prvním poločase Bojda a ve druhém poločase zejména Bratršovský, patří do kategorie stoprocentních. „Byly to obrovské příležitosti, ale hráčům nic přece vyčítat nemůžu. Nevěřím, že by šance nechtěli dát,“ říká smířeně Nedvěd.

Zbořil si pochvaluje přístup To ve Velkém Meziříčí si po zápase s Konicí mnou ruce. „Hráči splnili přesně to, co jsem od nich požadoval. Narozdíl od většiny jarních zápasů jsme se vyvarovali zbytečných chyb. Podržel nás gólman Invald,“ pochvaluje si Zbyněk Zbořil.

Jeho tým má nyní v ruce trumf. Hraje v sestupem ohroženém Protivanově a když uspěje, může výrazně pomoci ostatním týmům z Vysočiny. „Samozřejmě o tom víme, ale jedeme tam především sami za sebe. Výhrou bychom si mohli zajistit sedmé místo v konečné tabulce, což by bylo vzhledem k nepovedené sezoně vcelku důstojné umístění,“ ujišťuje Zbořil.

Žďárský kouč Petr Nedvěd se ale spoléhat na odhodlání Velkomeziříčských nehodlá. „Protivanov hraje doma o všechno, na tenhle výsledek se moc dívat nemůžeme,“ upozornil.