V tvrdé bitvě o záchranu však bodovat potřebují i ostatní týmy z Vysočiny.

Boj do posledního kola

„Vypadá to, že to bude boj až do posledního kola,“ prorokuje žďárský trenér Petr Nedvěd. Jeho tým však má všechno ve svých rukách. Tři kola před koncem Žďáru patří desátá příčka.

„Nemusíme se spoléhat na výsledky ostatních týmů. Už z tohoto důvodu musíme uspět. Na rozdíl od první poloviny jara nemáme výpadky v ideální sestavě. Někteří hráči sice mají drobné šrámy, ale všichni můžou nastoupit,“ ulevil si Nedvěd.

„Nejsme ničím limitovaní. Máme kvalitní kádr, zbývá jen dobře poskládat sestavu a zvolit vhodnou taktiku,“ dodává Nedvěd.

Podle jeho slov bude velmi důležité nedělní utkání Třebíč - Šardice. „Kdyby Třebíč vyhrála, asi by Šardice odstřelila. My bychom se potom v dalším kole s ní utkali o definitivní záchranu,“ přemítá dopředu Nedvěd, ale vrací se zpátky na zem: „To jsou jen spekulace. My musíme uspět v Rousínově.“

„My už nemůžeme ztrácet body. V situaci, ve které jsme, musíme bodovat i venku,“ přidává se brankář Pavel Pospíchal.

Jediná cesta: vyhrát

Třebíč si sebevědomí pořádně zvedla kanonádou ve Velkém Meziříčí. „Snad jsme se odrazili ode dna. Teď prostě musíme porazit Šardice. Jiná cesta není, já v sílu našeho týmu věřím a jsem přesvědčený, že utkání zvládneme,“ burcuje své hráče Karel Kolesa.

Oklepat se naopak musí Velké Meziříčí, v Boskovicích, které dvakrát v řadě utrpěly porážku 1:4, by to ale nemuselo být nereálné.

Zřejmě v nejsložitější situaci jsou Hartvíkovice, klíčový duel s Židenicemi prohrály v minulém kole 0:3. Bez šancí také rozhodně ale nejsou, jejich hostitel Rájec-Jestřebí prohrál pět posledních duelů.

„Momentálně nejsem velký optimista. Je dost možné, že budeme k záchraně potřebovat devět bodů,“ uvedl manažer Hartvíkovic Jan Jabůrek.

Jenže celek z Třebíčska se potýká s marodkou a k posledním dvěma utkáním se nedostavil ani kanonýr David Jirgl.

Divizní menu

SOBOTA
10.30: Židenice - Morkovice
16.30: Rousínov - ŽĎÁR N. S., Konice - Líšeň, Boskovice - VELKÉ MEZIŘÍČÍ.

NEDĚLE
16.30: Rájec-Jestřebí - HARTVÍKOVICE, Zábřeh - Hrušovany, Protivanov - Vyškov, TŘEBÍČ - Šardice.