Žďár zůstává ve hře o třetí ligu

Vysočina - Jedno kolo zbývá dokonce a v divizi D je stále o co hrát. Žďár doma porazil Otrokovice, ale na Blansko v postupové honičce za třetí ligou ztrácí stále bod. Třebíč si z Konice veze „jen“ bezbrankovou remízu a v jarním defilé si to rozdá o záchranu v přímém souboji s Boskovicemi, které si přivezly tři body z Velkého Meziříčí. Do role statistů se dostal v Hulíně Havlíčkův Brod a po bídném výkonu si odvezl sedmigólovou nadílku.

9.6.2008

Vítěznou branku Žďáru zaznamenal Daniel Bratršovský (vlevo).Foto: DENÍK/Josef Němec

ŽĎÁR N. S. - OTROKOVICE 3:1

Domácí od začátku zatlačili svého soupeře a vytvořili si několik šancí. Heide, Horák a Bojda však v nich neuspěli. V 19. minutě se však posledně jmenovaný po individuální akci dostal k odraženému míči a otevřel skóre. Hosté vyrovnali krátce před přestávkou. Po chybě obrany prošel Krhut až před Pospíchala, ten si sice na jeho střelu sáhnul, ale míči v cestě do sítě nezabránil - 1:1.

Vedení domácím vrátil po hodině hry Bratršovský. Po dlouhém autu do vápna se dostal ke střele a v podobných situacích se nemýlí - 2:1. Potom se připomněli hosté, Sopůšek však dvě tutovky zazdil. Klid zajistil Žďáru v předposlední minutě Heide. Karásek zatáhl míč, přihrál na vápno pod sebe a žďárská posila uzavřela skóre.

Žďár tak zůstává v boji o MSFL, radost z výhry jen kalí zranění tří hráčů (Bojda, Karásek, Bureš).

Góly: 19. Bojda, 60. Bratršovský, 89. Heide - 38. Krhut. Rozhodčí: Machálek, ŽK: 4:2. Diváci: 325. Žďár: Pospíchal - Zich, Šindelka, Heide, Vomela - Řeháček, Otoupalík, Bratršovský - Bojda (39. Smetana), Horák (60. Karásek), Bureš (90. Uchytil).

HULÍN - H. BROD 7:1

Další pořádnou potupu utrpěli fotbalisté Havlíčkova Brodu, když ze hřiště Hulína se vrací s debaklem 7:1! „Jsem strašně zklamaný. Utkání jsme opět nezvládli a ke všemu jsme si uřízli pořádnou ostudu. Tečka. Nemám víc, co bych dodal,“ zuřil po zápase trenér Slovanu Karel Kolesa.

Brodští hráči od začátku zápasu působili v roli statistů, když ze své sítě lovili jeden gól za druhým. V poločase provedl hostující trenér změnu na postu brankáře, když třikrát překonaného Adamce vystřídal Koudelka, ale ani ten hulínskou lavinu nedokázal zastavit.

O čestný úspěch se postaral v 86. minutě brodský mladší dorostenec Adam. Jenže domácí hráči ještě v samém závěru dvakrát udeřili a stanovili výsledek na hrozivých 7:1.

Gól Havlíčkova Brodu: 86. Adam. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Havlíčkův Brod: Adamec (46. Koudelka) – Bláha, Novotný, Háněl, Végh (46. Niederle) – Pappas, Rusler, Nepovím, Provazník, Netopilík – Adam.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - BOSKOVICE 1:3

Nevýrazný ospalý začátek domácí ukolébal a na to dvakrát doplatili během třetí desetiminutovky. Hosté častěji tlačili před šestnáctku a ve 20. minutě využili hrubou chybu obrany. Šťastným střelcem byl Havlíček.

Domácí se z inkasovaného gólu nepoučili a o pět minut později chybovali znovu. K míči se tentokrát dostal Stříž a zvýšil na 0:2. Velké Meziříčí se dostalo ke slovu až v poslední minutě první půle, ale Pokorný nastřelil jen tyč.

Tentýž hráč však dostal domácí do zápasu hned po příchodu z kabin. Střelou z hranice šestnáctky vstřelil kontaktní gól. Tím nastartoval svůj tým ke zvýšené aktivitě, ta ale ovoce nepřinesla. V 61. minutě střílel ve vyložené pozici Staněk z voleje nad a o pět minut později po akci Horta s Kratochvílem prudkou střelou znovu z voleje jen Staněk rozezvučel tyč.

Hosté se potom vymanili z tlaku a Ducháček pojistil hostům plný bodový zisk.

Góly: 46. Pokorný - 20. Havlíček, 25. Stříž, 74. Ducháček. Rozhodčí: Stloukal, ŽK: 3:2. Poločas: 0:2. Velké Meziříčí: Invald - Z. Mucha (81. Vyskočil), Galia, E. Mucha, Krejčí - Hort, Pokorný, Průša (77. Dvořák), Němec, Loup (61. Kratochvíl) - Staněk.

KONICE – TŘEBÍČ 0:0

Cenný bod si odvezla Třebíč z půdy nevyzpytatelných Konic, nebýt kontroverzního rozhodnutí hlavního sudího, mohla se však pyšnit i tříbodovým ziskem.

Na ideálním fotbalovém terénu začali lépe domácí, kteří hrozili především po stranách. S malým hřištěm v Konici se však postupem času sžili i Třebíčští, výraznější gólovou šanci si ale nevytvořili.

Naopak domácí se v úvodní půli dostali do slibných šancí – dvě střely aktivního Režného ovšem pokaždé kryl jistý Beer.
Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí a znova u toho byl nejlepší muž zápasu Režný, na Beera ale ani tentokrát nevyzrál.

Nejzářivější moment pro hosty z Třebíče přišel v 62. minutě, kdy centr do vápna neudržel v rukavicích gólman Kmecík, následnou dorážku do prázdné branky Křivánka k nelibosti hostí kvůli útočnému faulu rozhodčí neuznal. V dalším průběhu už bylo fotbalové krásy poskrovnu, a tak skončil zápas bez branek.

Rozhodčí: Konečný. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Třebíč: Beer – Václavek, Kopeček, Vejmelka, Jedlička – Křivánek, Linhart (65. Řezáč), Durajka, Smažil (76. Pekárek)- Koníř, Durda (90. Brabenec).

Ostatní výsledky 28. kola: Židenice - Vyškov 2:0, Blansko - Protivanov 5:1, Hrušovany - Líšeň 2:6, Rousínov - Rájec-Jestřebí 1:3. Příští kolo: Rousínov - V. MEZIŘÍČÍ, Rájec-Jetřebí – Hulín, H. BROD – Hrušovany, Líšeň - ŽĎÁR N. S., Otrokovice – Blansko, Protivanov – Židenice, Vyškov – Konice, TŘEBÍČ – Boskovice.

Za plotem našli páchnoucí překvapení

Žďár nad Sázavou – Zvláštní a hlavně nečekanou „zásilku“ objevili na své zahrádce obyvatelé Žďáru 2. V neděli navečer volali městskou policii, že jim někdo dal za branku čtyři igelitové pytle se zapáchajícím obsahem.

OBRAZEM: V novoměstské nemocnici se narodilo dalších deset miminek

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.