MSFL

ŽĎÁR N. S. OLOMOUC B

Začátek utkání patřil Žďáru, po rohu ale hlavičkoval z dobré pozice Pohanka mimo. Krátce nato Šandera vysunul Vacka, jenže ten se svého sóla zalekl. Rezerva Sigmy potom převzala otěže zápasu, ale hrozila jen prakticky po pravé straně. Tři nadějné situace však skončily hlavičkou nad Pometlovu svatyni. Žďár vyrážel do rychlých protiútoků a po jednom z nich se dostal do vedení. Doležalův centr se odrazil na vápno k Pohankovi, jeho přízemní ránu vyrazil gólman jen před sebe a Chmelíček míč poslal do sítě 1:0.

Olomoucká rezerva ve druhém poločase hrozila z rohů a po jednom z nich se dočkala v 53. minutě vyrovnání, a to zásluhou Souška. Sigma po gólu výrazně tlačila, ale ani jednu ze tří velkých šancí opět po rohových kopech nevyužila. Šance měl i Žďár, v 75. minutě Vacek ze strany střílel jen do gólmana. V 90. minutě Chmelíček zatáhl míč do vápna, míč se dostal k Vackovi, ale ten první výhru Žďáru odmítl.

Góly: 19. Chmelíček 53. Soušek. Rozhodčí: Černý, ŽK: 1:1 (Heide Rolnic). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pometlo Heide, Turek, Šindelak, Doležal Hlouš (79. Bojda), Šandera, Vacek, Malínek, Pohanka Chmelíček.

Ostatní výsledky 15. kola: Frýdek-Místek Břeclav 3:0 (1:0), Hulín Zlín B 1:1 (0:0), Hlučín Uničov 2:1 (0:0), Prostějov Kroměříž 6:3 (4:0), Slovácko B Orlová 5:3 (2:1), Zábřeh Rosice 3:0 (1:0). Utkání Ostrava B Třinec bylo odloženo kvůli nezpůsobilému terénu na středu 10. října.

16. ŽĎÁR N. S. 7 0 2 5 5:22 2

Příští kolo: Rosice Orlová, Třinec Uničov, Břeclav Sigma Olomouc B, Kroměříž Zlín B, Slovácko B Hulín, Prostějov ŽĎÁR N. S., Frýdek-Místek Hlučín, Baník Ostrava B Zábřeh.

DIVIZE D

TŘEBÍČ HODONÍN 1:0

Na těžkém terénu byl k vidění hlavně urputný boj ve středu hřiště. Domácí byli o něco aktivnější, hosté se zaměřili na defenzivu a brejkové situace. V první půli se však do výraznější šance nedostali.

V 7. minutě se dostal k zakončení I. Čermák, jeho přízemní střela sklouzla po mokré trávě, ale gólman Petráš byl na zemi včas. Hosté odpověděli o tři minuty později, ale se střelou Svobody si Zrzavý poradil. Po gólu volala akce ve 26. minutě, I. Čermák zahrál přímý kop a hlavičku Komínka s vypětím sil zneškodnil Petráš. Těsně před pauzou si šel pro penaltu Podzemský, ale u rozhodčího nenašel pochopení a jeho pád „a la Limberský" byl oceněn žlutou kartou.

Ve druhé půli domácí zvýšili aktivitu, v 55. minutě si na odkop gólmana Zrzavého naběhnul I. Čermák. Dostal se i k odraženému míči a po jeho centru hlavičkoval nad břevno Florián. Třebíč pochopila, že musí útočit po křídlech a po jednom z centrů trefil v 72. minutě boční síť I. Čermák. Rozhodnutí přišlo v 79. minutě, I. Čermák zahrával roh, odražený míč se dostal k jeho bratru Pavlovi a ten nekompromisně zavěsil pod břevno. Hosté sahali v závěru po bodu, jenže střídající Grdina tvrdou střelou jen olízl břevno.

„Byli bychom rouhači největšího kalibru, kdybychom nebyli spokojení s dvaceti body z osmi zápasů. Hodonín jsme výrazně nepřehrávali, ale jsem rád, že jsme získali tři body. To je to nejdůležitější," uvedl po zápase trenér Třebíče Libor Zelníček.

Gól: 79. P. Čermák. Rozhodčí: K. Linhart, ŽK: 2:3 (Podzemský, M. Chalupa Bartoněk, Šturma, Spazier). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Třebíč: Zrzavý Š. Svoboda, Komínek, Mička, P. Chalupa Herc, M. Chalupa (68. P. Čermák), Podzemský, I. Čermák Florián (90. Válek), Andrejič (68. Durda).

Příští kolo: TŘEBÍČ Hodonín 1:0 předehráno, Bystrc Tasovice, SLAVOJ POLNÁ Líšeň, Napajedla BYSTŘICE, VRCHOVINA V. MEZIŘÍČÍ, PELHŘIMOV Spytihněv, Vracov Otrokovice, Bohunice Vyškov.

1. TŘEBÍČ 8 6 2 0 11:3 20

2. Líšeň 7 6 0 1 17:6 18

3. VRCHOVINA 7 5 2 0 14:4 17

4. Tasovice 7 4 0 3 9:8 12

5. Otrokovice 7 3 1 3 12:9 10

6. V. MEZIŘÍČÍ 7 3 1 3 9:10 10

7. Napajedla 7 2 3 2 12:9 9

8. Bystrc 7 2 3 2 9:10 9