Celek z Vysočiny nezvládl první poločas, a i když se po přestávce zlepšil, zkušenější soupeř si vedení pohlídal. Svěřenci trenéra Jozefa Vanka tak nadále zůstávají na zřejmě sestupové předposlední příčce a těšit je může pouze fakt, že nebodoval ani jejich nejbližší protivník ve hře o záchranu, Rosice, které prohrály v Kroměříži.

ZÁBŘEH ŽĎÁR N. S. 4:1

Domácí se dostlali do vedení po tečované střele Rajnohy, kterou sice Pospíchal vyrazil, ovšem pouze k dobíhajícímu Kostorkovi, který žďárského gólmana už propálil. Stejný hráč mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl, ovšem tentokrát ze souboje vyšel vítězně Pospíchal. I druhá branka Zábřehu byla z dorážky. Standardku Pospíšila Pospíchal neudržel a Hajčík byl ve správný čas na správném místě. „U obou gólů šlo o náš nedůraz, navíc ta standardka vůbec neměla k brance doletět," zlobil se trenér Vanko. Snížit mohl po akci Bureše Pohanka, ale těsně minul. Na druhé straně si stejně počínal Zeher.

Stejný hráč si vše vynahradil tři minuty po pauze. V souboji propadl Cipruš a Zeherova střela zapadla přesně k tyči. Autor třetí domácí branky pak vyslal patičkou do úniku Sochora, jenž minul. Poté přišla pasáž Žďáru, který měl několik šancí nejen na snížení, ale také na vyrovnání. Jenomže Vomela, Sedláček i Heide ve svých šancích selhali. Jiskřička naděje přišla až po důrazu Pohanky, který hlavou snížil. Poslední slovo v zápase měl ale autor první domácí branky. Kostorek si ukázkově pohrál s Pospíchalem a do jeho prázdné svatyně uzavřel skóre.

„Prospali jsme první poločas, což se prostě trestá. V tom druhém jsme soupeře místy přehrávali, bohužel ale špatně nakládáme se šancemi. Troufnu si říct, že jsme jich měli za celé utkání stejně jako soupeř, jenomže ten je na rozdíl od nás chladnokrevně proměňoval," řekl po utkání Vanko.

Porážku prý považuje za zaslouženou. „Vzhledem k našemu přístupu a odevzdanosti v prvním poločase jsme se nezasloužili ani bod. Nemůžu ani mluvit o kruté porážce. Zábřeh byl prostě lepší," dodal.

Góly: 15. a 89. Kostorek, 27. Hajčík, 48. Zeher 56. Pohanka. Rozhodčí: Santarius. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pospíchal Veselý, Toufar, Turek, Cipruš (61. Nedvěd) Heide, Vomela, Doležal, Bureš (73. Hlouš) Pohanka, Sedláček.

Ostatní výsledky 25. kola: Hlučín Orlová odloženo, Baník Ostrava B Hulín 1:1, Frýdek-Místek Zlín B 6:0, Prostějov Sigma Olomouc B 1:4, Slovácko B Uničov 2:4, Kroměříž Rosice 3:1, Břeclav Třinec 0:1.

16. Hulín 24 3 7 14 23:53 16

Dohrávky 19. kola (středa): Frýdek-Místek Orlová, Kroměříž Hlučín, Rosice Zlín B. Příští kolo: Orlová Břeclav, Třinec Kroměříž, Rosice Slovácko B, Uničov Prostějov, Sigma Olomouc B Frýdek-Místek, Zlín B Baník Ostrava B, Hulín Zábřeh, ŽĎÁR N. S. Hlučín.