„Ve zbývajících čtyřech kolech už musíme zabrat. Nemůžeme se spoléhat na to, že se nám povede jaro jako loňskou sezonu," říká zkušený obránce a asistent trenéra v jedné osobě Michal Veselý.

Zažil jste někdy ve své kariéře podobnou sérii?

Nic takového si nepamatuji, šest zápasů jsme nebodovali, je to hrozivé.

Čím si to vysvětlujete?

Asi jsme si po tom povedeném startu všichni mysleli, že to půjde samo, že ještě nějaké body nasbíráme a budeme mít klidnou zimu. Jenomže pak přišel smolný zápas s Třebíčí, tam se to zlomilo. Od té doby dostáváme strašně laciné góly, skoro bych řekl vlastní.

Pozitivem asi je, že se nevede i jiným týmům a spodek tabulky je vyrovnaný…

Je pravda, že ostatní výsledky nám nahrávají, soupeře máme na dostřel. Teď máme čtyři zápasy na to, abychom udělali maximum a začali bodovat, protože loňské jaro, které se nám nadmíru povedlo, se už asi opakovat nebude, v tomhle jsem realista.

Jaká je v týmu atmosféra?

Ideální určitě ne. Bohužel se tam teď dějí věci, které jsou pro mě velkým zklamáním. Já přišel před jarní částí minulé sezony, která se nám vydařila, takže jsem ty kluky poznal v situaci, když byli na koni. Teprve teď se vybarvuje charakter některých z nich a rozhodně se mi to nelíbí.

Jste členem realizačního týmu trenéra Štourače, který po takové sérii nemusí mít jistou pozici, cítíte tlak?

Nedávno jsme seděli s vedením, samozřejmě nikomu ta situace není lhostejná, řešíme ji zprava zleva, jak z toho ven. Změna trenéra je také možností, ale já pořád vidím hlavní problém v hráčské kabině, ne v trenérovi.

V neděli vás čeká rezerva ligového Slovácka. Minulé kolo za ni nastoupili Trousil s Volešákem a porazila druhé béčko Sigmy Olomouc, to asi budí respekt…

Já pevně doufám, že takové hráče do Žďáru posílat nebudou, zvláště když jejich áčko hraje v sobotu na Sigmě. Ale i kdyby, tak se s tím nebude dát nic dělat. Do téhle situace jsme se dostali sami a musíme se s tím nějak porvat. Béčka jsou ale nevyzpytatelná, tak uvidíme, s čím a s kým Slovácko přijede.