„Hráči v první půli naprosto nedodrželi pokyny, které jsme si řekli před utkáním. Tak jsem jim důrazně připomenul, co po nich chci,“ řekl kouč Procházka.

Nelíbil se mu především presing jeho týmu, který soupeře nenapadal v rozehrávce. „Dovolili jsme vyškovským stoperům nakopávat dlouhé míče, se kterými jsme na naší půlce měli problémy. To se po přestávce změnilo. Střídající Bojda začal napadat střed obrany a na krajích se starali o presing Hirsch s Horákem. Hra se otočila,“ všiml si žďárský kouč.

Bývalý trenér jihlavských mládežnických výběrů se svému týmu snaží vštípit taktiku kouče druholigového A-týmu FC Vysočina Karola Marka. „Je to systém 4-2-3-1. Před obranou jsou dva defenzivní štíty a za jedním útočným hrotem tři hráči, kteří ho doplňují,“ vysvětluje ve stručnovsti a dodává: „Jedná se o náročný systém, ve kterém každý musí plnit svou úlohu a to se nám první poločas nedařilo.“

Příliš mnoho absencí

Procházka však není velkým zastáncem tohoto způsobu. „Praktikujeme ho vzhledem k současnému stavu mužstva. Chybí nám Chmelíček, Zedníček, Vomela, což jsou hráči základní sestavy. Proto hrajem spíše defenzivnějším stylem,“ podotýká.

Do sestavy se naopak pomalu vrací útočník Josef Bojda, který plní stejně jako v minulé sezoně roli žolíka. Ve středečním utkání s Vyškovem měl prsty ve všech žďárských gólech.

„Hrál by déle, ale vzhledem k letní brigádě neabsolvoval přípravu a teprve dohání manko. Postupně se ho snažíme zapracovat do sestavy,“ dodal Procházka.