ROSICE – ŽĎÁR N. S. 1:1, PK 4:1

Žďár přijel do Rosic ve značně oslabené a kombinované sestavě. I přesto začal hodně aktivně. Po půlhodině se navíc ujal vedení. Heide našel ze standardní situace hlavu Šindelky, který otevřel skóre. Mezitím ještě šel sám na branku domácí ostrostřelec Malata, ale Hajný ho vychytal. Na konci poločasu mohl pojistit hostující vedení Chmelík, ovšem na Burešův centr nakonec nedosáhl.

Ve druhém dějství byly Rosice aktivnějším týmem. Jejich tlak vyvrcholil dvanáct minut před koncem, kdy se za obranu dostal Šustr a špičkou kopačky dokázal umístit míč k zadní tyči Hajného branky. Poté oba týmy v podstatě už jen čekaly na penaltový rozstřel, který hosté vůbec nezvládli. Zaváhali hned první dva žďárští exekutoři – Otoupalíka vychytal gólman Gruber a Malínek vůbec netrefil branku. Rosice naopak byly stoprocentní a rozhodující penaltu vstřelil Pšikal.

„Troufám si říct, že jsme odehráli vyrovnanou partii. Penalty jsou vždycky loterie a nám to prostě nevyšlo,“ řekl žďárský kouč Libor Štourač.

Góly: 78. Šustr – 29. Šindelka. Rozhodující penalta: Pšikal. Rozhodčí: Hultský. ŽK: 1:2. Diváci: 190. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Hajný – Štursa, Bratršovský, Šindelka, Heide – Bureš, Otoupalík, Němec, Malínek – Pohanka, Chmelík.