„Ideální neideální, prostě s ním hrát musíme tak jako tak. Sami jsme se dostali do nepříjemné situace, tak se z ní také sami musíme vyhrabat," zůstává v relativním klidu kouč Žďáru Jozef Vanko.

Proti jeho týmu hovoří v předzápasových prognózách téměř vše. FC Žďas se po dvou prohrách v řadě vrátil na poslední příčku a v dnešním zápase mu navíc bude chybět nejlepší střelec Václav Pohanka, který v sobotním domácím utkání s Hlučínem dostal vcelku přísnou červenou kartu.

„Venca je náš dvorní střelec, umí se do šancí dostat, proměnit je a také je připravit spoluhráčům. Je jasné, že absence takového hráče nás poznamená," připouští Vanko.

Koho do útoku?

K dispozici má vedle z Jihlavy zapůjčeného Tomáše Sedláčka také zkušeného kanonýra Vojtěcha Zedníčka. O tom, jestli spolu oba nastoupí od začátku, ale ještě trenérské duo Vanko, Štourač rozhodnuto není. „S asistentem se o tom ještě budeme bavit. Dá se říct, že jsou ve hře tři varianty a na nás je, abychom vybrali tu nejlepší. Samozřejmě bude záležet i na zdravotním stavu ostatních hráčů. S výjimkou Radima Chmelíčka, kterého trápí zraněné koleno, nemám zprávy o nějaké jiné hrozící absenci," podotkl žďárský lodivod.

Třinec nebude vůbec snadným soustem. Moravskoslezský celek se chce vrátit do druhé ligy, ze které předchozí sezonu sestoupil. „Soutěž bere hodně vážně. Během jara jsem jeho trenéra viděl na třech našich zápasech, takže předpokládám, že jsou o nás dokonale informováni. I na tomhle je vidět, že se fotbal v Třinci dělá na profesionální úrovni," ví Vanko.

Zkušený celek vyčkává

Také on má o dnešním soupeři dostatek informací. „Posbírali jsme některé postřehy, kde se dalo. Víme o tom, že jde o zkušený celek, který se nikam nehrne, hraje trpělivě, protože ví, že se mu podaří vstřelit branku. Poté si vedení bez problémů hlídá," nastínil třinecký styl trenér Žďáru.

Své o Třinci ví i zimní posila FC Žďas Michal Veselý, který v dresu Jihlavy byl u toho, když Vysočina loni touto dobou tým z železárenského města porazila, což pro ni znamenalo postup do nejvyšší soutěže.

„Spíš ale na Třinec vzpomínám nerad. V první řadě se mi vybaví, že mi v zápase s ním zlomili nohu, což mě téměř na rok vyřadilo ze hry," připomíná Veselý vážný úraz z května 2011, kdy utrpěl zlomeninu holenní i lýtkové kosti. Téměř přesně o rok později pak proti stejnému soupeři, už na hřišti, slavil s Jihlavou zpečetění postupu do Gambrinus ligy.

„Je to takový osudový soupeř," dodává Veselý se smíchem.