„Začali jsme trénovat dohromady s béčkem, ze kterého také chceme několik kluků posunout do A-týmu," řekl Kubiš, který právě rezervu dovedl v minulém ročníku k prvnímu místu v I. A třídě. Vzhledem k úzkému kádru FC Žďas ovšem postup do krajského přeboru odmítl.

Na postu hlavního trenéra nahradil Kubiš Michala Veselého, který se opět přesouvá do pozice hrajícího asistenta, jako tomu bylo před odvoláním Libora Štourače v průběhu jarní části. „Prioritou pochopitelně bylo udržet Michala u nás. Vedle zkušeností na hřišti bude zároveň mojí prodlouženou rukou. Chceme především navázat na ty dobré věci z minulé sezony. I když se sestoupilo, ne všechno bylo špatně," podotkl nový kouč.

Vedle Veselého, který patří FC Vysočina, vehementně usiluje i o prodloužení hostování Tomáše Doležala, který patří Bohdalovu. „Věřím, že ani tam nenastane problém. S Bohdalovem byla vždy rozumná spolupráce a předpokládám, že mu nebudou bránit možnosti zahrát si vyšší soutěž," řekl Kubiš.

Nový útok

Do sezony rovněž počítá s osou týmu v podobě Šindelky, Vomely, Maška a Bureše, naopak zbrusu nová bude útočná řada, neboť Lamine Fall a Jindřich Kučera se vrátili do svých mateřských klubů.

„Máme Russe a také Jurnečku, který v závěru sezony prožil víkend snů. Nejprve dal dva góly za áčko v MSFL, následující dopoledne se čtyřikrát trefil za dorost a odpoledne rozhodl zápas béčka v Rantířově, tedy sedm gólů během dvou dnů. Z hostování z Hlinska se navíc vrací zkušený útočník Martin Hlouš," upozornil žďárský kouč.

Hajného doplní Pometlo

Na výběr bude mít i na postu brankáře. Vedle Hajného, který na jaře podával spolehlivé výkony a dlouho držel žďárské naděje na záchranu, bude o post jedničky bojovat také ze Ždírce se vracející Pometlo. Zkušenou dvojici by pak mohli doplnit mladíci Pinkava s Hanusem. „O Pometla sice znovu stojí Ždírec, ale já nevidím důvod, proč by se s Hajným nemohl porvat o pozici jedničky. V úvahu také připadá jejich pravidelné střídání, uvidíme, jak se ukážou v přípravě, zatím ale nikoho z nich pouštět nehodláme," dodal Kubiš.