JIHLAVA B - BOSKOVICE 3:0

V rámci přípravy absolvovala jihlavská juniorka turnaj v Blansku.

Góly: Peška 2, Vácha. Poločas: 1:0. Jihlava B: Štěpanovský - Bureš, Rezek, Chlup, Benda - Pacholík - Čermák, Drábek, Vácha, Netrda - Peška (Demeter, Naniaš, Morkus, Niederle).

JIHLAVA B - BŘECLAV B 10:0

Juniorka se chtěla vyhnout zápasu s Blanskem, se kterým se utkala nedávno v Tisu, proto dobrovolně nastoupila do zápasu o třetí místo.

Góly: Pacholík 4, Netrda 3, Peška 2, Čermák. Jihlava B: Štěpanovský - Bureš, Rezek, Chlup, Benda - Pacholík - Čermák, Drábek, Vácha, Netrda - Peška (Žejdlík, Demeter, Niederle, Morkus).

POLNÁ - PFAFFENSCHLAG 8:1

„Byl jsem příjemně překvapený, jak to hráči zvládli, protože doposud jsme se věnovali pouze běhání. Výsledku ale rozhodně nedávám žádný velký význam,“ komentuje trenér Polné Milan Volf.

Góly Polné: Kovář 3, Adamec 2, Körber, Oberreiter, Coufal. Poločas 3:1. Polná: Mundok (31. Skočdopole, 61. Rychtecký) - Hlávka, Adamec, Frolda, Bárta - Gondek, Kovář, Körber, Kratochvíl - Oberreiter, Boháček. (Coufal, Petrlíček).

HUMPOLEC - SPEŘICE 3:2

Humpolečtí museli v týdnu po drobných potížích odvolat přátelské utkání s Přibyslaví, která měla problém s kádrem a nahradit ji kombinovaným mužstvem Speřic. „Utkání určitě nemělo parametry, jaké by byly potřeba, ale jsem rád, že jsme alespoň hráli,“ dodává k problémům s přípravou trenér Humpolce Josef Soural.

Góly Humpolce: 2 Staněk, Beránek. Rozhodčí: Ságl. Poločas: 1:1. Humpolec: Padrnos - Kameš, Pecha, Černík, Kotek - Paťha, Pícha, Keller, Svoboda - Staněk, Štěpán (72. Beránek).

JAROMĚŘICE - NOVÁ BYSTŘICE 8:3

S bravurou zvládli úvodní utkání na turnaji v Nové Bystřici hráči Jaroměřic. S domácím výběrem neměli žádné slitování, nasázeli mu totiž osm branek. „Bylo to jednoznačné, největší hvězdou zápasu byl Novotný, který dal pět gólů,“ uvedl vedoucí mužstva Radek Venc.

Góly: Novotný 5, Paul, Sova, Chládek. Poločas: 4:0. Jaroměřice: Prokeš - Pokorný (46. Hutař), Svoboda, Chládek, Fotlýn (46. Brabenec) - Vybíral (46. Hanák), Krontorád, Novotný, Urbánek - Paul, Sova.

JAROMĚŘICE - J. HRADEC 1:3

Několik slibných gólových příležitostí si vytvořili ve finále turnaje v Nové Bystřice hráči Jaroměřic. Z celé řady šancí ale nakonec využili pouze jedinou. Favorizovaný soupeř byl naopak před brankou prakticky bezchybný, a tak si ve vyrovnaném utkání zajistil vítězství.

Gól: Novotný. Jaroměřice: Prokeš - Pokorný (46. Hutař), Svoboda, Chládek, Fotlýn (46. Brabenec) - Vybíral (46. Hanák), Krontorád, Novotný, Urbánek - Paul, Sova.

JEMNICKO - TACHOVICE 2:4

Malátně od úvodních minut působili fotbalisté Jemnicka, mírné zlepšení v průběhu hry na úspěch nestačilo. „Máme za sebou tvrdou přípravu, abych pravdu řekl, tak jsem to i trochu čekal,“ nechal se slyšet kouč Martin Kincl. „Navíc ještě v pátek jsme měli hodně tvrdý trénink a na hráčích to bylo znát,“ všiml si.

Góly Jemnicka: vlastní, Anděl. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Jemnicko: Růžička (46. P. Kincl) - Sevelda (46. Obrdlík), Křivánek, Krejča, J. Kincl - Gardoň (60. Komenda), Kříž, Koutný, Čech - Novotný, Cech (46. Anděl).

TŘEBÍČ - ZNOJMO 1:3

Už od úvodních minut bylo znát, kdo je favoritem utkání. Třebíč, která nastoupila z velké části s hráči ze širšího kádru, i přesto předvedla několik slibných akcí. Jednu z nich přetavil v kýženou branku Řezáč. „Utkání splnilo přesně to, co jsem od něj očekával. Soupeř nastoupil prakticky v nejsilnější sestavě, i tak jsme obstáli,“ uvedl po zápase kouč Libor Zelníček.

Góly: 40. Řezáč - Kováč, Ionov, Veselý. Diváci: 200. Poločas 1:2. Třebíč: Koubek (46. Hradecký) - Pekárek, Ošmera, Venhoda, Jurda (46. Mann) - Rygl (46. Žák), Durajka (46. Cypris), Heres, Flekal - Karásek, Řezáč.

HLINSKO – ŽĎÁR N. S. 3:3

Žďár v hodně improvizované sestavě nezachytil úvod zápasu a rychle prohrával rozdílem třídy. Stejně tak rychle ale na začátku druhé půli proti druhému týmu uplynulé sezony krajského přeboru Pardubicka vyrovnal. „Utkání neslo všechny znaky přípravy, ve které se zkouší noví hráči,“ řekl kouč Libor Štourač.

Góly Žďáru: Uchytil, Mašek, Litochleb. Poločas: 0:3. Žďár: Lossgott – Havlíček, Šindelka, Machatka (1. Bojda) – Pátek, Otoupalík, Bratršovský, Mašek, Uchytil – Zedníček, Litochleb (67. Filippi).

V. BÍTEŠ – ROSICE 4:2

Velké Bíteši to střílí. Po pětigólové kanonádě do sítě Náměště přidal Spartak další porci, tentokrát účastníkovi Jihomoravského přeboru.

„Celý týden jsme absolvovali hrubou přípravu, hráči se s míčem moc nepotkali, navíc Rosice byly velmi kvalitní a běhavý soupeř. Proto mě výsledek moc těší. Výborně zahráli i hráči z béčka,“ pochvaloval si bítešský kouč Josef Záboj.

Góly V. Bíteše: Němec, Veselý, Dvořák, Hammer. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Šula (70. Hemala) – Láznička, Buchta, Dvořák, Blažek (46. Šeba) – Horký (46. Lukášek), Němec, M. Čech, Veselý – Hammer, Antoš (67. J. Čech).

BYSTŘICE – ŽIDENICE 3:6

Hodně divoký zápas byl k vidění v Bystřici. Židenice sice šly do vedení, ale domácím se podařilo skóre otočit. S přibývajícím časem ovšem exdivizní tým ovládl hřiště a pomocí rychlých narážeček několikrát do šroubku rozebral bystřickou obranu.

Góly Bystřice: Buchta, Hladík, Nemrah. Poločas: 2:4. Bystřice: Dudáš (46. Bureš) – Kozáček (46. Matoušek), Veselý (46. Vícha), Sysel (46. Flídr), L. Mitáš – Špatka, Matuška (46. R. Sklenář), Zbytovský, Nemrah – Buchta, Hladík (74. Svoboda).

SVITAVY - H. BROD 5:0

„Předvedli jsme špatný výkon, zklamal mě přístup hráčů. Musíme hodně na sobě zapracovat, abychom krajský přebor zvládli,“ řekl po utkání brodský trenér Leoš Mitas.

Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Adamec (46. Holcman) - Pertl, Netopilík (46. Klofáč), Havel, Végh - Provazník, Nepovím, Bláha, Mareš - Nechvátal (46. Janďourek), Zeman (60. Ivanašvili).

PELHŘIMOV – TÁBOR 1:2

Dvanáct minut před koncem skóroval, ale po neshodě v pelhřimovské obraně Tábor a ujal se vedení. Za pár minut přidali hosté ještě jednu slepenou branku, na což stačil Pelhřimov pouze korigovat minutu před koncem.

Góly: 89. Liška. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Jan Dvořák – Regásek, Kocián, Vacek, Krčil – Záhradník, Fišer (60. Čmucha), L. Máca, Liška – Krtek, Adamec (46. Moravec).

PELHŘIMOV – TŘEBOŇ 1:0

Další přípravné utkání vyznělo pro Pelhřimov podstatně lépe. Tvrdý, rychlý a pohledný zápas rozhodl Adamec dvě minuty před koncem, kdy pohotově zakončil padesátimetrový pas Krčila.

„Jsem spokojený, po náročném týdnu, kdy jsme odehráli tři utkání a měli čtyři tréninky, není zatím na hráčích znát únava a jsem i spokojený s výsledky,“ komentuje spokojeně utkání trenér Pelhřimova Václav Vokůrka.

Góly: 88. Adamec. Rozhodčí: Nenadál. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Jan Dvořák – Vacek, Kocián, L. Máca, Regásek – Zahradník (46. Kmoch), Fišer, Moravec (70. Krtek), Liška (72. Adamec) – Krtek (46. Borysyuk), Adamec (46. Čmucha).

NOVÁ VES – RÁJEC-JESTŘEBÍ 0:6

Divizní Rájec byl tentokrát nad síly Nové Vsi. Tradiční soupeř v přípravě uštědřil nováčkovi krajského přeboru půltucet. „S Rájcem hrajeme v přípravách už tak sedm let a tenhle tým, který proti nám nastoupil, byl s přehledem nejlepší. Jsou hodně nadupaní,“ řekl k utkání kouč Nové Vsi Jan Nečas.

Z výsledku žádnou tragédii nedělá. „Máme pět hráčů na dovolené. Prostě typická příprava,“ dodal Nečas.

Poločas: 0:3. Nová Ves: Fuksa (46. P. Novotný) – Kubík, Havlík, T. Novotný st. – T. Novotný ml., M. Ondřejka, Nečas, Šandera (46. D. Čech) – Pohanka – P. Starý, L. Čech.

BOHDALOV – VRCHOVINA 2:3

V prvním poločase dominoval na svém hřišti Bohdalov, ale gólově to nevyjádřil. Vrchovina naopak svoje šance stoprocentně využila. Domácí se gólově osmělili až ve druhém dějství za stavu 0:3. Vrchovina mohla svůj náskok pojistit, ale další šance nevyužila.

Góly Vrchoviny: L. Smetana 2, Josífek. Poločas: 0:2. Vrchovina: Krupík – Mrkos, Suský, B. Daniel, Škorpík (46. M. Fagula) – Josífek, L. Smetana, Němeček (46. Němec), Chrást – Plhal, P. Šustáček.

M. BUDĚJOVICE - U. HRADIŠTĚ 5:0

Góly: O. Busta, Jelínek 2, Škoda, Malík. Poločas: 2:0. Diváci: 100. Moravské Budějovice: Klouda - Novotný, O. Busta, K. Busta, Konvalina - Jelínek, Škoda, Vranka, Pařízek - M. Černý, Malík.

OKŘÍŠKY - M. BUDĚJOVICE 2:3

Okříšky byly v úvodu aktivnější a po zásluze se dostaly do vedení. Moravské Budějovice ale nesložily zbraně. Nejprve z pokutového kopu srovnaly stav a o čtyři minut později vstřelily vítěznou branku.

„Podle mého to byl vyrovnaný zápas, soupeř vyhrál šťastně,“ nechal se slyšet asistent kouče Okříšek Milan Tekal. V podobném duchu hodnotil duel i trenér soupeře: „Je fakt, že týmy se dobře znají, i proto bylo utkání značně vyrovnané, my jsme ho ale nakonec zvládli lépe,“ poznamenal trenér Pavel Vranka.

Góly: 24. Jůza (pen.), 40. Bastl - M. Černý 2, Jelínek Diváci: 150. Okříšky: Fiala - I. Večeřa, Tekal, Voda, Kšír, Jeřábek, Dočkal, Klíma, Jůza, Bastl, Tůma (střídající: Rampír, Hekerle, Ježek). Moravské Budějovice: Klouda - Novotný, O. Busta, K. Busta, Konvalina - Jelínek, Škoda, Vranka (5. Pevný), Pařízek - M. Černý, Malík.

M. BUDĚJOVICE - PŘIBYSLAVICE 2:2

Góly M. Budějovic: Jelínek 2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Klouda - Novotný, O. Busta, K. Busta, Konvalina (Pevný) - Jelínek, Škoda, Vranka, Pařízek - M. Černý, Malík (Paul).

OKŘÍŠKY - BUDIŠOV 1:0

Gól: 49. Jůza. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Okříšky: Paděra - M. Večeřa, Zeman, Ježek, Hekerle, Jeřábek, Voda, Dočkal, Klíma, Kotrba, Valenta (střídající: Tekal, Jůza, Rampír, Tůma).

OKŘÍŠKY - JAKUBOV 1:3

Gól Okříšek: 27. Valenta. Diváci: 200. Okříšky: Fiala, Hekerle, Ježek, Zeman, I. Večeřa, Jeřábek, Rampír, Malý, Jůza, Valenta, Bastl (střídání: Tekal, M. Večeřa, Klíma, Paděra).