„Celý zápas jsme měli jasně navrch a mohlo to být gólově ještě lepší, hráči ale opět některé šance nepochopitelně neproměnili, jinak by byl výsledek výraznější," řekl žďárský kouč Petr Nedvěd.

Jeho svěřenci v dosavadní přípravě zatím výsledkově moc nezářili. Po úvodní výhře nad dorostem brněnské Zbrojovky přišla už jen remíza proti Pardubicím B a poté tři porážky v řadě od jihlavské juniorky, Ústí nad Orlicí a Živanic. Všechny měly podobný podtext. „Byly tam hrubé chyby v obraně a nemohoucnost v koncovce," podotkl Nedvěd.

Veselý do středu obrany

Staronový kouč, který se na lavičku FC Žďas vrátil před posledním podzimním zápasem, tak v sestavě udělal několik změn. Tou nejpodstatnější byl posun zkušeného beka Michala Veselého do stoperské dvojice k Romanu Turkovi. „Michal si tam díky svým zkušenostem spoluhráče podirigoval a uhrál si svoje," řekl trenér, který na oba kraje postavil sourozence Ločárkovi. Mladší Patrik se aktuálně vrátil z hostování v Jihlavě, kde ho v minulosti shodou okolností vedl právě spoluhráč Veselý. „Díky tomu ho zná a dokáže si ohlídat. Záměrem je, aby oba beci hráli útočně," vysvětlil Nedvěd, jehož pokyn Patrik Ločárek splnil do puntíku a vstřelil úvodní branku.

Chmelíček chyběl kvůli nemoci

Žďár v zimě přišel o svého kapitána Jakuba Šindelku, zkušený střední obránce bude na jaře působit v Rakousku a na jeho místo přišel ze Světlé Ondřej Machala, toho nyní Nedvěd přesunul na post defenzivního záložníka ke stálici Tomáši Doležalovi. „Díky tomu jsme ovládli střed pole," podotkl Nedvěd. Ten v sobotu postrádal asi největší zimní posilu navrátilce Aleše Chmelíčka. Exligový kanonýr před utkáním onemocněl. Měl horečku, možná by byl schopen nastoupit, ale jde o přípravu a bylo by zbytečné riskovat," upřesnil kouč.

Příchod dalších posil podle něj už reálně nevypadá. „Není kde brát, situace je jiná než před pár lety, kdy jsme v okolí hrávali divizi jen my. Navíc jsme teď v boji o záchranu, takže se k nám nikomu moc nechce," dodal Nedvěd.

Jeho svěřence čekají ve zbytku přípravy atraktivní soupeři. Už v sobotu FC Žďas přivítá třetiligovou Třebíč, týden nato sousední Ždírec a generálkou na jarní start divize bude utkání v Bystrci.