Osm týmů má po čtyřech kolech sedm bodů, mezi nimi i Žďár nad Sázavou a Pelhřimov. Prvně jmenovaný celek po rozpačitém úvodu během týdne na své půdě deklasoval Velké Meziříčí a Napajedla a probojoval se do čela tabulky.


„Já už jsem říkal, že jsme ofenzivní mančaft, chceme dávat góly a snažíme se o to v každém zápase,“ říká o své filozofii trenér týmu Petr Nedvěd. V pěti divizních skupinách nedal žádný z týmů více branek než Žďár. Pouze v „áčku“ Koloveč a v „céčku“ Hradec Králové B mají na svém kontě stejný počet vstřelených branek.


V prvních kolech ale Žďáru trošku haprovala hra dozadu. To se už také zřejmě vylepšilo. „Při našem způsobu hry jde o to, abychom blbě neinkasovali,“ připomíná hráčům Nedvěd. „V posledních dvou zápasech můžeme být spokojeni i s defenzivou, nedostali jsme gól, tak jen v tom dál pokračovat.“


Z první příčky tabulky Žďár v neděli v přímém souboji sesadil tým z Napajedel. Ten se především v prvním poločase představil velmi nebojácným a kvalitním výkonem. „Přijel k nám zatím nejtěžší soupeř, se kterým jsme na podzim hráli. Oni do tohoto zápasu byli první bez porážky, mají velmi dobrý mančaft,“ souhlasil Nedvěd.


I proto nebyl výkon domácích od první minuty tak suverénní. „Začátek utkání byl z naší strany opatrný. Oni měli opticky více ze hry, my jsme se postupně snažili dostat více do hry. Nicméně první půlka, kromě jedné naší šance, nebyla ničím zajímavá,“ uznal Nedvěd.


Recept na soupeře ale o poločasové přestávce v kabině nalezl. „Do druhého poločasu jsme udělali nějaké taktické změny. Snažili jsme se více soupeře napadat, být agresivnější v osobních soubojích a tlačit se více na jejich obránce. To se nám vyplatilo,“ radoval se kouč.


Výsledkem aktivity byly tři branky v soupeřově síti. První ze standardní situace, druhá z tlaku na chybující obránce, třetí po pěkné souhře. Hodně branek, pestré zakončení, co víc si trenér může přát? „Samozřejmě, že to těší. Dali jsme nejvíc branek, třináct gólů nikdo další nedal,“ těší trenéra. Ale na nějaké chvalozpěvy nemyslí. Stále se jedná jen o začátek soutěže.


„Nyní nás čekají dva zápasy venku, ve Vyškově a v Třebíči, a tam se zase všechno může otočit,“ zůstává Nedvěd ve střehu.