„Hlavním důvodem je nepříznivá předpověď počasí na následující víkend. Terény by byly ve špatném stavu a samozřejmě se bere ohled i na zdraví hráčů,“ řekl sekretář Řídící komise pro Moravu Radek Šindelář.

Náhradním termínem bude víkend 16. a 17. června, což znamená, že se o týden prodlouží sezona. Odložení se týká všech moravských soutěží. Od MSFL a obou skupin divizí dospělých až po žákovské kategorie.

„Musím říci, že z hlediska terénů je to rozumné řešení, protože třeba Uničov, kde jsme měli o víkendu hrát, umělou trávu nemá. Více mě trápí to, že se 17. kolo odehraje až v červnu, protože zrovna budu ženit syna,“ postýskl si kouč Vekého Meziříčí Libor Smejkal, jehož ovečky se tuto sobotu od 14.30 představí v Havlíčkově Brodě.

Všechny týmy z Vysočiny si narychlo domlouvají přípravné zápasy tak, aby o víkendu nevypadly se zápasového rytmu.

O šlágr kola druhého s prvním, tedy souboj Žďáru s Tišnovem, přišla divize D. „U nás by se hrálo, protože máme umělou trávu, ale to rozhodnutí respektujeme. Soupeře na víkend shánět nebudeme, buď si dáme trénink, nebo jen modelový zápas s dorostem, který má také volno,“ sdělil trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Hráči Vrchoviny chtěli v neděli Polné na jejím hřišti oplatit podzimní prohru, místo toho si však domluvili hodně solidní prověrku. „Pro nás odložení celého kola nepředstavuje žádný větší problém. Počasí je takové, jaké je, má se vrátit zima, proto to považuji za rozumné rozhodnutí. Na sobotu jsme si domluvili přípravný duel v Prostějově, pokud bude dobré počasí, sehrajeme jej na přírodní trávě. Bude to solidní prověrka, těšíme se na měření sil s lídrem třetí ligy,“ pochvaloval si kormidelník Vrchoviny Richard Zeman.

Také fotbalisté Velké Bíteše sehrají namísto prvního jarního kola přípravný zápas. V sobotu si od 10.00 na umělé trávě VUT Brno poměří své síly s týmem Rousínova.

Moravské soutěže by tak měly odstartovat až příští víkend společně s krajskými.