„Chtěli jsme tři, máme bod, kdybychom proměnili šance v prvním poločase a pak i v druhém, tak jsme tři body mohli mít,“ nebyl příliš nadšen ziskem jednoho bodu velkomeziříčský kouč Roman Kotol.

„Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší. Příležitosti jsme měli. Soupeř si je sice druhý poločas vytvořil také, ale pramenili z toho, že kluci hráli hodně netakticky. Tlačili se až příliš dopředu, a tím pádem jsme otevřeli prostor uprostřed hřiště.“

Spravedlivá remíza

To jeho protivník na lavičce Žďáru Petr Nedvěd shledal remízu jako spravedlivou. „Myslím si, že je to spravedlivé. Soupeř měl šance, my také. Takže asi spravedlivé.“ Navíc bod ze hřiště soupeře se počítá.

„To sice ano, ale my bychom už také rádi konečně vyhráli,“ dodal s úsměvem Nedvěd, kterému navíc přidělalo vrásky zranění Jiřího Litochleba. Levý bek totiž l opustil hřiště na nosítkách již v 57. minutě.

„Otočil si koleno. Už s ním má problémy delší dobu, byl i na operaci. Jestli to budou vazy, tak to asi bude konečná,“ přiblížil zdravotní stav svéhosvěřence žďárský kouč, kterému nastal další problém se sestavou, s níž má na jaře velké problémy.

Velký návrat

To ve městě pod dálničním mostem mohli opět na hřišti přivítat bývalého kapitána a velkou osobnost týmu Jiřího Horta. Ten na začátku jara s divizním fotbalem skončil kvůli pracovnímu vytížení.

„Já v koutku duše stále věřím, že to nějak dopadne a Jirka nám pomůže. Práci má velice těžkou, ale přeju si, aby se to dalo nějak skloubit s fotbalem a v sezoně nám ještě pomohl,“ řekl těsně před začátkem jarní části soutěže Kamil Průša.

Jeho přání byla vyslyšena a zkušený záložník naskočil do pátého jarního duelu. „Jirka se normálně vrátil do mužstva. Zdeněk Mucha je zraněný, takže to vyplynulo ze situace,“ uvedl důvody návratu Kotol, který byl s výkonem navrátilce spokojený. „Přinesl jednak zkušenosti a organizace, a i když nastoupil na postu pravého obránce, tak hrál velice dobře.“