„Mladí se od něj mohou učit, jak vypadá vlastně příprava fotbalisty, který něco dokázal a který něco umí,“ uznal kouč Petr Nedvěd.

Obligátní otázka před začátkem soutěže. Jak jste spokojen s průběhem zimní přípravy?
Probíhala, tak jak jsme si ji naplánovali. Dá se říct, že jsme absolvovali to, co jsme chtěli.

Na svém kontě máte osm přípravných zápasů. Dáváte jejich výsledkům nějakou váhu?
Výsledky jsou zavádějící. Zkoušeli jsme různé lidi, různé věci, a ne vždycky to je ideální. Některé byly lepší, některé horší. Záleželo také na tom, v jakém složení jsme hráli a co jsme od toho zápasu chtěli. Hlavně příprava nic neznamená, důležité budou mistráky. Přípravná utkání jsou zpestřením zimní přípravy.

A co herní projev, je takový, jaký jste chtěl?
Je celkem solidní, doufám, že to přeneseme i do soutěže. Bohužel, ve finální fázi přípravy se nám zranil klíčový hráč Jirka Malínek. Museli jsme to pak trochu pozměnit.

Tým přes zimu nedoznal příliš velkých změn. Takže razíte cestu stabilního kádru?
Určitě. Chtěli jsme stabilizovat tým. Nejsem zastánce toho, aby každého půl roku přišlo pět šest nových hráčů. Náš cíl byl udržet mančaft pokupě, plus doplnit ho dvěma hráči, kteří se nám hodí do našeho systému. Ale takovými, kteří by byli doopravdy posilami, a nejen nějaké kusy do počtu.
To se vám rozhodně povedlo v angažování Michala Kadlece, zkušeného druholigového obránce.

Je to pro nás obrovská posila, a hlavně je to i povahově velice dobrý člověk. Takže nejenom na hřišti, ale i mimo něj je to vzor pro ostatní, a to nejen svým přístupem, ale i tím, jak se připravuje na zápasy. Mladí se od něj mohou učit, jak vypadá vlastně příprava fotbalisty, který něco dokázal a který něco umí. Takže je tam i stránka výchovná.

Jak to ve Žďáře vypadalo se zraněními? Nevyhnula se vám ani letos?
(usměv) Celou přípravu to bylo v pohodě, všechno bylo dobré. Ale minulý týden se zranili tři lidi. Jenže všechno to byla nefotbalová zranění, dá se říct. Vomela má špatný kotník ze snowboardu, Suský má problémy ze zády z práce. Jirka Malínek má sraženinu, která mu ucpala cévu. Bohužel se to nashromáždilo týden před mistrákem.

Většina týmu se snaží přes přestávky do svých řad zařadit mladé nadějné dorostence. Jak jste na tom přes zimu byly vy?
Zkoušeli jsme je. Něco s námi odtrénovali, odehráli i pár zápasů, ale bohužel s nimi v současné době počítat nemůžeme. Dorost totiž bojuje o postup do divize, což je priorita klubu, aby se dostal výš. Takže mladíci budou k dispozici dorostu. Samozřejmě když se bude sezona vyvíjet příznivě, tak k nám budou přeřazováni a budou součástí týmu.

Druhé místo, 31 bodů, ztráta dvou bodů na čelo. Pěkná vizitka. Že by útok na postup?
(smích) O tomhle se můžeme bavit dvě kola před koncem soutěže, protože nás čeká ještě čtrnáct zápasů. Stát se může cokoliv. Nebráníme se tomu, že jsme na čele tabulky s relativně dobrým bodovým ziskem. Soupeři na nás určitě budou koukat jako na favority, což pro ně bude o to větší motivace. Budeme se rvát, abychom byli co nejvýš. Jestli z toho bude postup, nebo umístění do třetího místa, zatím neřešíme. Jsme nohama na zemi, a chceme hrát fotbal, který se bude líbit lidem, byly dobré výsledky, a aby nás to všechno bavilo.

Soutěž ovlivnilo odstoupení Protivanova, kdy se anulovaly jeho výsledky. Vám to sice pomohlo, ale určitě to není nic příjemného?
Nám konkrétně to pomohlo, protože jsme jako jediní ze špičky v Protivanově prohráli. Samozřejmě to žádnému týmu nepřeju a není to nic, co bysme si přáli. Bereme to jako realitu.