Dál jde i Třebíč, která v derby divizních týmů z Vysočiny porazila na domácím hřišti Slavoj Polnou. Svěřenci trenéra Libora Zelníčka se mohou v dalším kole těšit na druholigové Znojmo, které na penalty vyřadilo Líšeň.

SVITAVY ŽĎÁR N. S. 4:0

Pohárový los postavil Žďáru do cesty ambiciózního divizního nováčka ze Svitav. Ten přes léto výrazně posílil kádr a k mužstvu přivedl i nedávného trenéra Viktorie Žižkov Martina Pulpita.

První poločas byl dlouho vyrovnaný, až těsně před přestávkou si zkušený Belej šel ve vápně pro penaltu a po kontaktu s Burešem se jí také dočkal. Míč si postavil bývalý slávista Ivo Svoboda a poslal Svitavy do vedení.

Po přestávce začal Žďár aktivněji, dvacet minut domácí přehrával, ale až na jednu příležitost vyznívala jeho územní převaha do ztracena. Naopak domácí trpělivě čekali na brejky, které bez zaváhání proměňovali Belej se Svobodou. „Musím uznat, že je vyřešili výborně. Z naší strany ale není možné, abychom to soupeři takhle snadno umožnili. Jsem velmi zklamaný," nechápal vysoký debakl trenér Petr Nedvěd.

Góly: 44. a 89. Svoboda (první z PK), 67. a 75. Belej. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 2:1. Diváci: 450. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pospíchal Bureš, Šindelka, Turek, Heide Pohanka, Doležal (60. Chmelík), Mašek, Malínek Hlouš, Chmelíček.

TŘEBÍČ SLAVOJ POLNÁ 2:0

V prvním dějství bylo na obou stranách k vidění několik velkých šancí, ale skóre se neměnilo.

S přibývajícím časem druhé půle nechtěl nikdo udělat chybu, které se nakonec dopustil Slavoj. Caha v blízkosti pokutového území nedovoleně zastavil Floriána a z následného přímého kopu poslal Třebíč do vedení Ivan Čermák. Poté přišla šance agilního Herce, ale tváří v tvář Mundoka nepřekonal. Pojistku přidal v 77. minutě po uvolnění Ivana Čermáka Florián, který asi napočtvrté skóroval.

„Z herního projevu jsem zklamán a spokojen mohu být jen s postupem," hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček.

„Brali jsme to jako další přípravné utkání, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že by nás postup netěšil. My i Třebíč jsme měli v prvním poločase dvě vyložené šance, ale nikdo je neproměnil. Domácí ukázali kvalitu a rozhodly dvě malé chybičky, ale o tom fotbal je. Nezbývá než pogratulovat soupeři," řekl polenský kouč Richard Chylík.

Góly: 59. I. Čermák, 78. Florián. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 1:1 (Chlup Caha). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Třebíč: Zrzavý Herc, Komínek, P. Chalupa, Š. Svoboda Chlup (46. Linhart), P. Čermák (82. Bedna) I. Čermák, Podzemský, Kostelecký (51. M. Chalupa) Florián. Slavoj Polná: Mundok Bambula, Černý, Urbánek, Caha Klimeš (77. Kučera), Pražák, Kovář, Klíma Lovětínský, Kaplan (77. Tlačbaba).