Ještě hůře dopadl Žďár. Svěřenci trenéra Petra Nedvěda po vyhraném derby v Novém Městě totálně vyhořeli, když doma nestačili na nováčka z Tasovic, kterému podlehli už v prvním poločase rozdílem třídy.

BYSTRC – PELHŘIMOV 1:1

Nerozhodný výsledek na hřišti soupeře většinou znamená plus, ale v pelhřimovském případě je to tentokrát jednoznačně ztráta. „S výsledkem spokojený být nemohu, protože kromě úvodní čtvrthodiny jsme byli lepším týmem. Bohužel šance jsme proměnit nedokázali a remízu soupeři darovali,“ smutnil trenér hostů Ján Kubík.

Lépe začal celek z brněnského předměstí a z tlaku vytěžil gól. Ve 13. minutě vystřelil sice nepřesně Veselovský, ale míč se odrazil k Janíčkovi, který nedal Moravcovi šanci. Hosté však brzy převzali iniciativu a srovnali. Ve 25. minutě si po rohu zpracoval míč Tenkl a vzhledem k tomu, že dostal hodně volného prostoru, neměl problém s koncovkou. Do poločasu mohlo být rozhodnuto. Po přihrávce Krtka hlavičkoval „koníčkem“ nad břevno Sládok a ve 36. minutě se střela Niederleho ze třiceti metrů otřela o břevno.

I po přestávce tlak týmu z Vysočiny pokračoval, bohužel ale rozhodnutí nepřinesl. „Nedokázali jsme využít tři vyložené šance, a když už jsme míč podle mého názoru regulérně do branky dostali, rozhodčí gól neuznal,“ postěžoval si Ján Kubík. Ten však musel dodat: „V samém závěru nás podržel brankář Moravec, domácí měli velkou šanci na rozhodnutí.“

Góly: 13. Janíček – 25. Tenkl. Rozhodčí: Batík. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Moravec – Máca, Vacek, Tenkl, Smrčka – Sládok, Niederle, Fišer, Čihák (71. Benda) – Krtek, Liška.

ŽĎÁR N. S. – TASOVICE 0:3

Žďár totálně zaspal první půli a to se nevyplatilo. Skóre otevřel střelou do šibenice z 25 metrů Dítě. Další dvě branky Pechala padly shodně z rychlých kontrů, které tasovický útočník s přehledem proměnil.

Ve druhém dějství se hra domácích zlepšila, ovšem Tasovice se stáhly na vlastní půlku a spolehlivě svůj náskok ubránily.„Nebyli jsme si schopní vytvořit pořádnou šanci a zaslouženě prohráli,“ uvedl po zápase zklamaný kouč Žďáru Petr Nedvěd, který si výpadek vysvětluje mizerným vstupem do zápasu. „Od toho se vlastně odvíjel celý zápas,“ dodal.

Góly: 11. Dítě, 25. a 36. Pechal. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (79. Lašák). Diváci: 220. Poločas: 0:3. Žďár n. S.: Pospíchal – Štursa, Kadlec, Šindelka, Vomela – Bureš (56. Mašek), Heide, Pohanka, Němec (40. Bratršovský) – Chmelík, Malínek.

NAPAJEDLA – VRCHOVINA 0:1

Na vynikajícím trávníku začali hosté velmi aktivně a měli více ze hry. V 8. minutě se z mírné převahy zrodila první šance, když šel Buchta sám na branku, ale jeho nájezd zmařil skvělý reflex gólmana. Tlak nadále rostl a po krásné přihrávce Michala šel sám na brankáře Šustáček, ale ani on nedal. Domácí zahrozili z tečované standardní situace, kterou Vítek odvrátil na roh. Jediná branka zápasu padla po samostatné akci Buchty, který narazil Kamilu Skalníkovi a ten z hranice malého vápna rozvlnil síť.

Vrchovina načala druhý poločas opatrněji a sázela na zabezpečenou obranu. Přesto hrozila z brejků a jeden z nich zahodil nedůrazný Buchta. Napajedla nadále hrozila hlavně ze standardních situací, ale hostující obrana v čele se stoperem Jašíčkem a gólmanem Vítkem udržela nulu. Nové Město mohl v závěru definitivně uklidnit střídající Horáček, ale ani on nedokázal svůj brejk využít.

Góly: 39. K. Skalník. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 0:2. Diváci: 147. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek – Polnický (89. O. Poul), Jašíček, Burian, J. Skryja (85. P. Smetana) – Šustáček (70. Horáček), Michal, Wolker, Kalich – K. Skalník, Buchta.

Ostatní výsledky 12. kola: Blansko - Sparta Brno 1:0, Rosice - Konice 2:0, Vyškov - Uherský Brod 3:0, Otrokovice - Hodonín 0:3.
Příští kolo: Konice – V. MEZIŘÍČÍ, PELHŘIMOV – Rosice, Uh. Brod – Bystrc, VRCHOVINA – Vyškov, Tasovice – Napajedla, Sparta Brno – ŽĎÁR N. S., Hodonín – Blansko, TŘEBÍČ – Otrokovice.