„Navíc jsme porazili tým, který zvítězil nad dvěma našimi posledními přemožiteli. Prostě se potvrdilo, že divize je nesmírně vyrovnaná," řekl žďárský trenér Pavel Kubiš.

Stará Říše sice nevstoupila do derby zle, jenže dvě solidní příležitosti nedala, a pak ji během chvilky zavalila třígólová žďárská lavina. „Prohospodařili jsme první půlku. To byla ostuda, jaké jsme dělali školácké chyby v defenzivě. Ta sedmiminutovka, ve které jsme dostali tři góly, nás stála celý zápas," lamentoval trenér Staré Říše Luděk Kovačík nad rozhodujícím výpadkem. „Bylo jasně vidět, že někteří hráči hrají na postech, kde hrát nemají," krčí rameny kouč Staré Říše.

Právě slabin jeho týmu soupeř efektivně využil. „Dvakrát jsme se dostali přes jejich kraje a dali z toho góly, ten třetí už byl spíš uměním Vomely, který z první trefil Šindelkovo sklepnutí," vrátil se Kubiš k výstavní trefě zkušeného levonohého univerzála.

Ve druhém dějství se obraz hry pozměnil a Stará Říše začala dotírat před Hajného. „Za druhou půlku kluci zaslouží pochvalu. My jsme do nich bušili a spalovali jednu šanci za druhou, měli jsme tam asi pět samostatných úniků, a ten kontaktní gól přišel pozdě. Rozdíl byl prostě v tom, že oni naše chyby potrestali, my ty jejich ne. Byl to pro nás den blbec," říká Luděk Kovačík.

„Měli jsme problémy s Váchou, ale s tím se dalo počítat. Za stavu 3:0 jsme mohli přidat čtvrtý gól, jenže Doležal nedal," pokrčil rameny Kubiš, jehož tým poté opět inkasoval z rohu. „To už je naším zvykem," podotkl a dodal: „Pak se ale nechal zbytečně vyloučit Brnický a Vácha vystřídal, takže jsme si závěr zápasu pohlídali."

„Brnického vyloučení nás ochromilo. Byla to zbytečná druhá karta, faul na půlící čáře, který nic neřešil. Stále a stále platí za svou hloupost," čertí se trenér Staré Říše, který už teď nemá v úzkém kádru kam sáhnout.