Jeho svěřenci mají v říjnu našlapaný program. Na svědomí to mají dvě středeční dohrávky. Tu první si odbyli tento týden v Blansku. Bezbrankovou remízu trenér Kubiš nakonec bral. „Chtěli jsme v Blansku vyhrát a většinu času jsme měli převahu i šance. V poslední minutě jsme však pustili domácí do velké příležitosti a mohlo to dopadnout všelijak. Spokojenost s výsledkem tedy ano i ne," přemítal lodivod Žďáru.

Velký posun však jeho svěřenci udělali po herní stránce. „Poslední dva zápasy jsme se hodně zlepšili ve hře dopředu. Kvalitativně jsme se určitě zvedli, navíc se zvýšila také naše agresivita ve středu hřiště. Konečně si dokážeme vytvářet gólové šance, s tím jsme měli v minulých zápasech obrovské problémy. Jen ta produktivita," povzdychl si Kubiš.

Bedlivým pozorovatelem svého nedělního soka v Blansku byl trenér Havlíčkova Brodu Richard Zeman. „Řekl bych, že Žďár měl v Blansku blíže k vítězství, hrál velice dobře. Zápas jsme sledovali společně s trenérem Smejkalem z Velkého Meziříčí, který mi potvrdil, že herně byl Žďár nebezpečný i s nimi," sdělil Zeman.

Ve Žďáře čekají na druhou divizní výhru už měsíc. Naposledy se loňský účastník třetí ligy radoval po demolici Uherského Brodu 4:0. Nervozitu v týmu však trenéři nepociťují. „Myslím si, že hráči nepropadají nějaké panice či nervozitě. Do hlav jim samozřejmě nevidím, ale s asistentem Michalem Veselým se snažíme působit tak, aby jim naše postavení nesvazovalo nohy. Snažíme se stavět na pozitivech, nyní z posledních dvou utkání. Tvrdím, že musíme hrát vždy naplno, i kdybychom byli o pět příček výše," vysvětluje kouč FC Žďas.

V soutěžním zápase se zítřejší soupeři, pomineme-li pohárová utkání, potkávají po více než šesti letech. Tentokrát ovšem v úplně jiném rozpoložení. V sezoně 2007/2008 Žďár až do konce těsně dotíral na postupující Blansko, zatímco Havlíčkův Brod se tehdy coby nováček poroučel zpět do krajského přeboru. Letos je dosavadní postavení obou rivalů naprosto odlišné.

„Brod šlape, opírá se hlavně o schopnosti futsalových reprezentantů v mužstvu. Navíc má trenér Zeman propracovanou taktiku, což jejich sílu ještě zvyšuje. Tabulkové postavení hovoří jasně pro Brod, který je favoritem. Ale výsledky v každém kole ukazují, jak je divize vyrovnaná. Pokud si hráči sáhnou na dno sil a přistoupí k tomu na sto procent, můžeme uspět," má jasno trenér FC Žďas Pavel Kubiš.

Havlíčkův Brod však přijede do Žďáru v dobré pohodě. Z posledních pěti kol získal třináct bodů z patnácti možných a vyšplhal se až na druhé místo tabulky. Přesto stratég Zeman neponechává nic náhodě.

„Žďár má za sebou dva herně zvládnuté zápasy a v derby půjdou určitě za vítězstvím. Když jsem se hlouběji kouknul do statistik, tak při jejich bodech rozhoduje, kdo vstřelí první gól. Na toto se zaměříme i v taktice. Kromě dlouhodobě zraněného Vopršala jsme kompletní," dodal kormidelník Havlíčkova Brodu.

Zítřejší krajské divizní derby má na stadionu na Bouchalkách výkop v 15 hodin.