„Bereme utkání jako každý jiný zápas,“ nedělá z derby vědu žďárský kouč Petr Nedvěd. Stejné pocity má i jeho kolega na lavičce soupeře. „Pro mě to nijak zvlášť prestižní zápas není, ale pro kluky určitě ano. Ovšem je mi jasné, že výsledek i hra bude více sledovaná,“ uznal Milan Volf.

Žďárští fotbalisté by rádi napravili pověst, kterou si pošramotili v Pelhřimově, kde prohráli 3:0. „Doufám, že hráči k utkání přistoupí zodpovědně a předvedou před domácími fanoušky dobrý fotbal,“ věří svým svěřencům Nedvěd, který má soupeře přečteného. Upozorňuje hlavně na jeho standardní situace, které výborně zahrává Jiří Hort.

„Navíc mají dobře propracovanou defenzivu a rychlé brejky. Musíme v těchto situacích být důslednější než v Pelhřimově, kde nám to vůbec nevyšlo,“ zlobil se žďárský trenér, kterému se sestava osvětlí až po předzápasovém tréninku.

To klub z města pod dálničním mostem by měl být kompletní. Dokonce je v pořádku i útočník Vít Kratochvíl. Ovšem i bez absencí to pro Velké Meziříčí nebude jednoduchý zápas. „Žďár teď prohrál se Slováckem i v Pelhřimově, a nebude chtít dovolit další ztráty,“ uvědomuje si kouč Milan Volf, který by byl rád za jakýkoli bodový zisk.

„Když převedeme výkon z posledního utkání, tak by mohli být diváci spokojení,“ věří velkomeziříčský šéf lavičky. Ten má o soupeři dostatek informací.

„Soupeř má oproti nám výškovou převahu, pozor si budeme muset dát hlavně při standardních situacích.“