„Jsme našim divákům hodně dlužni, chceme vyhrát, ale čeká nás soupeř s vysokým nasazením a bojovnou hrou," říká žďárský trenér Pavel Kubiš.

Jeho celek doma ještě nebodoval, ale respekt v posledních dvou týdnech nebudí ani Bystřice, která dvakrát na svém hřišti dostala čtyři góly. „I proto jedeme do Žďáru s dost velkou pokorou. Můžeme jenom překvapit," řekl trenér Bystřice Karel Fencl.

Jeho tým sezonu nezačal zle, jenomže solidní vstup do soutěže degradovala derby s Velkým Meziříčím a Havlíčkovým Brodem. „Dostali jsme v nich osm gólů, což není normální, proto chystáme nějaké změny," naznačil Fencl a dodal: „Samozřejmě nemáme tak široký kádr, půjde spíš o posuny na jednotlivých pos-tech."

Odchovanec Žďáru proti svým

S největší pravděpodobností ovšem ve středu zálohy zůstane dispečer Luboš Zbytovský, na kterého se zaměřuje i Kubiš. „Je to jejich tvůrce hry, víme o něm. Hraje ve středu zálohy společně s Martinem Malým, což mě osobně velice mrzí, protože Martina bych nejraději viděl ve svém týmu. Vždyť ve Žďáře prošel dorostem a je to i povahově typ fotbalisty, kterého bych uvítal," podotkl Kubiš.

Jeho celek v neděli ve Staré Říši prolomil třízápasové čekání na body i na gól. „Potvrdilo se, že každý může hrát s každým. Divize je vyrovnaná soutěž," dodal Kubiš.

Pro Žďár by mohlo být dobrou zprávou, že bystřický střelec Miloš Prášil možná nebude moci kvůli zranění nastoupit. „Uvidíme podle tréninku, naštěstí se už alespoň uzdravil Honza Holý," řekl Fencl, který bude určitě postrádat dlouhodobě zraněného Jana Illka.

Bystřickou výhodou by paradoxně mohlo být venkovní prostředí a také rychlý sled anglického týdne. Na hřišti soupeře se totiž v této sezoně představila jen jednou, a dvě poslední vysoké porážky na vlastním stadionu by tak mohla odčinit do jednoho týdne. V neděli se představí na Vrchovině. „Ty zápasy jdou rychle za sebou, navíc nás čekají dvě okresní derby, což by samo o sobě mělo být naše pro kluky velkou motivací," uzavřel Fencl.

Oba dnešní soupeři se v mistrovském zápase střetnou po více než deseti letech. FC Žďas totiž v roce 2004 postoupil do divize, to se povedlo Bystřickým až o osm let později, jenomže souběžně s nimi vybojoval Žďár MSFL, kterou hrál uplynulé dva roky.