Šardice jsou zatím suverénní, v osmi zápasech ztratily jen bod za domácí remízu s Uherským Brodem, jinak vítězily. Získaly už i dva vysočinské skalpy, po Třebíči odjel s nepořízenou z jihu Moravy i Žďár. Ten měl k úspěchu podstatně blíže než HFK (porážka 4:0), ale osudnou se mu stala 58. minuta, kdy se prosadil Švrček.

„První půlka kromě několika střel z dálky nic nepřinesla. Zejména z naší strany to bylo hodně špatné. Ve druhé půli jsme měli smůlu, že domácí dokázali první vážnější šanci přetavit ve vedoucí gól. My jsme se naopak nedokázali prosadit v pokutovém území Šardic, a i proto jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk,“ uvedl žďárský kouč Petr Nedvěd.

Hosté se však proti jaru zlepšili v defenzivě, s průměrem jedné inkasované branky na zápas patří v této dílčí statistice k těm nejlepším týmům. To ocenil i šardický kouč František Ondrůšek. „Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, který se navíc před sezonou dobře posílil. V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme si řekli před utkáním. Až zvýšené úsilí po změně stran vyústilo v naši převahu. Soupeř nás v podstatě vážněji neohrozil, a protože jsme dali gól, tak považuji naše vítězství za zasloužené,“ řekl po zápase.

Pelhřimov se do nedělního zápasu s Rosicemi pyšnil velmi dobrou defenzivou, ale druhý poločas si za rámeček nedá. Přitom po čtvrthodině hry vedl o dva góly a byl na dobré cestě za vítězstvím. „Zřejmě nás zlomila neproměněná penalta za stavu 2:1 na začátku druhé půle,“ posteskl si kouč Jiří Cerhan. Tu poslal střelec Daniel Krtek do oblak. „Potom už nás hosté přehráli,“ uznal Cerhan. Na tři góly a konečné vítězství 4:2 jim stačilo 25 minut.

Fotbalisté Třebíče měli v hlavách dvě divizní čtyřgólové porážky, ale v Protivanově reparát zvládli na výbornou zejména v defenzivě. „Důležitý byl gól Michala Pacholíka z přímého kopu. Soupeře jsme k ničemu důležitému nepustili,“ glosoval výhru 2:0 sportovní manažer HFK Pavel Němec. Pojistku přidal šťastnou trefou Baláž.

Velkému Meziříčí pomohlo štěstí, hosté si dali vlastní gól minutu před koncem. „Po pěti kolech bez výhry jsme se dostávali do složité situace, proto jsem spokojen s vítězstvím, byť šťastným, a že jsme konečně nedostali branku. Musím kluky pochválit za to, jak moc chtěli vyhrát. Z mého pohledu se hrálo kvalitní utkání, ve kterém jsme měli více brankových příležitostí, ale díky komplikované koncovce se nám nedařilo vstřelit branku,“ říká trenér Milan Volf.

Stále se totiž potýkáme s jednoduchým zakončením a důrazem v pokutovém území. Nakonec se k nám ale přiklonilo štěstí, které je také nutné k úspěchu. Navíc jsme všichni rádi, že Zdeněk Mucha je v pořádku,“ oddechl si Volf.