Žďár cennou remízu u lídra neubránil

Vysočina - Úspěšnost přesně poloviční. V sedmém kole divize D se z celků z Vysočiny z vítězství radovali fotbalisté Třebíče a Velkého Meziříčí. Žďár téměř hodinu odolával útokům lídra, ale nakonec prohrál v Šardicích 1:0. To Pelhřimov trestuhodně promrhal vedení 2:0 a Rosicím nakonec daroval všechny tři body.

22.9.2009

Zatímco fotbalisté Žďáru (v pruhovaném dresu stoper Jakub Šindelka) těsně prohráli v Šardicích, Jiří Hort z Velkého Meziříčí slavil výhru 1:0. Foto: Deník/Libor Plíhal

Šardice jsou zatím suverénní, v osmi zápasech ztratily jen bod za domácí remízu s Uherským Brodem, jinak vítězily. Získaly už i dva vysočinské skalpy, po Třebíči odjel s nepořízenou z jihu Moravy i Žďár. Ten měl k úspěchu podstatně blíže než HFK (porážka 4:0), ale osudnou se mu stala 58. minuta, kdy se prosadil Švrček.

„První půlka kromě několika střel z dálky nic nepřinesla. Zejména z naší strany to bylo hodně špatné. Ve druhé půli jsme měli smůlu, že domácí dokázali první vážnější šanci přetavit ve vedoucí gól. My jsme se naopak nedokázali prosadit v pokutovém území Šardic, a i proto jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk,“ uvedl žďárský kouč Petr Nedvěd.

Hosté se však proti jaru zlepšili v defenzivě, s průměrem jedné inkasované branky na zápas patří v této dílčí statistice k těm nejlepším týmům. To ocenil i šardický kouč František Ondrůšek. „Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, který se navíc před sezonou dobře posílil. V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme si řekli před utkáním. Až zvýšené úsilí po změně stran vyústilo v naši převahu. Soupeř nás v podstatě vážněji neohrozil, a protože jsme dali gól, tak považuji naše vítězství za zasloužené,“ řekl po zápase.

Pelhřimov se do nedělního zápasu s Rosicemi pyšnil velmi dobrou defenzivou, ale druhý poločas si za rámeček nedá. Přitom po čtvrthodině hry vedl o dva góly a byl na dobré cestě za vítězstvím. „Zřejmě nás zlomila neproměněná penalta za stavu 2:1 na začátku druhé půle,“ posteskl si kouč Jiří Cerhan. Tu poslal střelec Daniel Krtek do oblak. „Potom už nás hosté přehráli,“ uznal Cerhan. Na tři góly a konečné vítězství 4:2 jim stačilo 25 minut.

Fotbalisté Třebíče měli v hlavách dvě divizní čtyřgólové porážky, ale v Protivanově reparát zvládli na výbornou zejména v defenzivě. „Důležitý byl gól Michala Pacholíka z přímého kopu. Soupeře jsme k ničemu důležitému nepustili,“ glosoval výhru 2:0 sportovní manažer HFK Pavel Němec. Pojistku přidal šťastnou trefou Baláž.

Velkému Meziříčí pomohlo štěstí, hosté si dali vlastní gól minutu před koncem. „Po pěti kolech bez výhry jsme se dostávali do složité situace, proto jsem spokojen s vítězstvím, byť šťastným, a že jsme konečně nedostali branku. Musím kluky pochválit za to, jak moc chtěli vyhrát. Z mého pohledu se hrálo kvalitní utkání, ve kterém jsme měli více brankových příležitostí, ale díky komplikované koncovce se nám nedařilo vstřelit branku,“ říká trenér Milan Volf.

Stále se totiž potýkáme s jednoduchým zakončením a důrazem v pokutovém území. Nakonec se k nám ale přiklonilo štěstí, které je také nutné k úspěchu. Navíc jsme všichni rádi, že Zdeněk Mucha je v pořádku,“ oddechl si Volf.

Autor: Pavel Mikeš

22.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč Pomocní kuchaři Pomocný kuchař/pomocná kuchařka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Směny - krátký a dlouhý týden (12hodinové směny), Jedná se o plnohodnotnou asistenci hlavnímu kuchaři, 5 týdnů dovolené, První kontakt telefonicky nebo emailem. Pracoviště: Měšťanský pivovar havlíčkův brod a.s. - restaurace na farských, žďár nad sázavou, Zahradní, č.p. 387, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Anna Fojtíková, +420 778 474 339. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč Pomocníci v kuchyni obsluha ve firemní kantýně a ve výdejně obědů - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: výdej obědů ve firemní kantýně, prodej zboží, NECHODIT NA PRACOVIŠTĚ - PRVNÍ KONTAKT TELEFONICKY 7 - 17 HOD. V PRACOVNÍCH DNECH, AŽ PO TÉ MOŽNOST OSOBNÍHO POHOVORU.. Pracoviště: Zdeněk pecha - by - firemní kantýna cooper standard automotive, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1415, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Renáta Chromá, +420 603 503 939. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě VÝROBA KNEDLÍKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme pouze pracovitost, flexibilní úvazek volitelný během týdne - vhodné pro matky s dětmi., první kontakt emailem nebo telefonicky /pracovní dny 8,00 - 17,00 hod./. Pracoviště: Josef částka - pekařská výroba, nám. Republiky, č.p. 72, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Simona Částková, +420 733 534 421. Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Plastikář (dělník výroby a montáže olastových oken). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: pracovní poměr bude uzavírán nejprve na dvaroky, při oboustranné spokojenosti i na dobu neurčitou, první kontakt e-mailen: zednickova@pks.cz. Pracoviště: Pks okna a.s. - žďár nad sázavou, Brněnská, č.p. 126, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Martina Zedníčková, +420 566 697 161.

Kanonýr Pavel Simr (v červeném) vystřelil dvěma góly Velkému Meziříčí bod na hřišti Hodonína za remízu 2:2.

Za remízu musíme být hodně rádi, přiznal střelec Pavel Simr

Fotbalisté béčka Žďáru (v bílých dresech) doma v neděli zdolali nevyzpytatelné Rapotice 3:1.

Víkend přinesl bodové hody

Hladík: Musíme zůstat pokorní

Nové Veselí – Skvělý start. Nic jiného se k začátku sezony v podání extraligových házenkářů Nového Veselí nedá říci. Po těsné domácí výhře nad Frýdkem-Místkem totiž hráči Sokola zvítězili i v Zubří, tentokrát 27:25. „Ty body teď ale musíme potvrdit doma proti Brnu,“ zdůraznil jinak spokojený trenér Nového Veselí Pavel Hladík.