Hosté měli dobrý nástup do utkání a byli po všech stránkách fotbalově lepší než jejich soupeř. Divácky atraktivní kombinační hra ústila v řadu vyložených brankových příležitostí, ale ty, až na jedinou, zůstaly nevyužity.

„Měli jsme zápas rozhodnout již v úvodní půli. Prvních zhruba 20 minut jsme hráli velmi dobře. Bylo tam snad pět stoprocentních šancí, ale víc jak jeden gól jsme z tlaku nedokázali vytěžit,“ vrátil se k utkání křižanovský trenér Jan Fňukal.

Plýtvání šancemi se jim vymstilo

Opět se tak potvrdilo staré rčení „nedáš – dostaneš“. Zanedlouho po vstřelení vedoucího gólu hostů využili domácí rychlého přesunu do útoku a hlavičkou vyrovnali skóre zápasu.

Po pohledné úvodní časti první půle začali Křižanovští hrát příliš profesorský fotbal a do dalších gólových šancí se nedostali. Ani domácí se však po vstřelení vyrovnávací branky ve svém projevu příliš nezlepšili.

Po poločasové přestávce se hra opět více soustředila před gólmanem Rokytnice Veselým.

Dva rychlé góly Krále rozhodly

Křižanov tentokrát již využil nabídnuté šance a v rozmezí necelé čtvrthodiny zaznamenal hned tři góly.

Dvěma přesnými trefami na sebe upozornil křižanovský Král. Na výsledkové tabuli svítilo ještě zhruba patnáct minut před závěrečným hvizdem rozhodčího skóre 1:4 a zdálo se, že duel je rozhodnutý.

„Vedli jsme o tři branky, ale rozhodčí odpískal ještě dva pokutové kopy, které domácí proměnili,“ uvedl Fňukal a vzápětí dodal: „Podle mě sudí trochu podlehl tlaku domácího publika. Nakonec ale vezeme všechny tři body, takže nám to tolik nevadí.“

Rokytnice již pokus o rychlý zvrat nedotáhla do úspěšného konce a ze zápasu odešla poražena.