„Do každého zápasu nastupujeme s cílem vyhrát. Pokud se nám ale v Budišově podaří uhrát alespoň bod, budu také spokojen,“ uvedl trenér nováčka soutěže Karel Pospíchal a dodal, že jeho svěřence nečeká na úvod lehký soupeř.

Šance přinejmenším remízovat s papírovým favoritem se však jeví jako reálná. „V přípravě jsme hráli s béčkem Velkého Meziříčí, které jsme dokázali porazit 2:0. Budišov odešel z přípravného zápasu se stejným soupeřem poražen, takže si myslím, že máme minimálně na bod,“ kalkuloval před nedělním duelem úvodního kola soutěže Pospíchal.

Sází na sehranost

I když nedávné výsledky prakticky nic neznamenají a důležité body se začnou sbírat až od neděle, z předvedených výkonů se přesto dá již odhadovat momentální forma obou mužstev.

Nadějný výsledek pro debutanta nejnižší krajské soutěže slibuje i složení a stav hráčského kádru. „Když pominu dlouhodobě zraněného Sýkoru, nemáme žádné další zdravotní problémy a jsme kompletní,“ prozradil trenér.

Výhodou Měřínských v premiérovém utkání vyšší soutěže může být i dlouhodobá sehranost týmu. „Nastoupíme v prakticky totožné sestavě, v jaké jsme hráli loni. Z velkomeziříčského dorostu se nám navíc vrátil Šoukal.“

Domácím fotbalovým fandům se měřínská jedenáctka poprvé představí o týden později. Ve druhém kole přivítá na svém trávníku hráče Rokytnice.