Třebaže nováček, vzbuzuje mladý kádr Benfiky veliký respekt, ba strach. Vedení klubu společně s trenérem Kamilem Krejčím se o tom měli možnost přesvědčit hned zkraje podzimní části. První soupeř – Čáslavice – totiž znenadání přehodil termín utkání z neděle na sobotu. Důvody tohoto kroku jsou poněkud tajuplné.

„Prý je většina jejich hráčů v neděli pracovně vytížená a nemůže nastoupit,“ usmívá se vůdce velkomeziříčské lavičky Kamil Krejčí nad důvodem, kterým Čáslavice podložily svůj požadavek na náhradní datum utkání.

„Nezdá se mi pravděpodobné, že by zrovna v neděli museli fotbalisté protivníka do zaměstnání. Spíš mi to připadá, že chtěli docílit toho, abychom hráli ve stejný čas jako naše áčko a nemohli tak využít pomoci některých zkušenějších kluků,“ míní Krejčí.

Taková domněnka je ovšem scestná. Záloha Velkého Meziříčí, která v přípravě porážela celky z krajského přeboru, disponuje širokou základnou vlastních hráčů.

„Mančaft se skládá ze 16 fotbalistů. Navíc v A-týmu je hráčský přetlak. Jeden až tři kluci s námi stejně pojedou,“ naznačuje kouč, jehož drobná komplikace před rozjezdem sezony nechává v klidu. „Nás to nijak neovlivní. Jsme skoro kompletní, gólman Lukáš Kučera se už po nedávné viróze uzdravil,“ uzavírá Krejčí.