Celek z Vysočiny ovšem slavného soupeře potrápil a chybělo málo k tomu, aby zápas dovedl do prodloužení. Postupující Zbrojovka narazí v dalším kole na dalšího divizního soupeře – Rosice.

„Počítali jsme s tím, že to bude náročné, což se potvrdilo,“ řekl po utkání brněnský kouč Roman Pivarník.

ŽĎÁR N. S – ZBROJOVKA BRNO 0:2

Zápas začal aktivněji Žďár, dvakrát se zastřeloval kapitán Bureš. Jeho první projektil šel těsně nad, se druhým pokusem si snadno poradil Halouska. Na druhé straně zahrozil Jambor, jehož pokus šel těsně vedle. Největší šance favorita v prvním poločase přišly po půlhodině. Domácí gólman Konrád nejprve skvěle zneškodnil tečovanou střelu Štěpanovského, chvíli nato pak vyrazil pokus Jambora.

Ve druhém dějství zůstal obraz hry stejný. Zbrojovka měla optickou převahu, ovšem jen po vápno. To se změnilo až po hodině hry. Vitásek přišel ve středu hřiště zbytečné o míč, do úniku se dostal střídající Kříž, uličkou našel Jambora, který poslal favorita do vedení. „Je smutné, že jsme dostali zrovna takový gól, tohle středový hráč nesmí udělat. Na druhou stranu si myslím, že bylo jen otázkou času, kdy Zbrojovka udeří, přece jenom nám docházely síly a nějaké šance by přišly,“ řekl trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Pohled na Vysočina arénu.
Biatlonisté se obávají víkendové změny počasí

Zvýšit náskok mohl Růsek, ovšem proti byl Konrád. Čtvrt hodiny před koncem zahrozili i domácí. Šindelka našel přesným pasem Fialu, ten unikl po straně zadákům a poslal míč před branku, střídající Kunstmüller ovšem v tutovce střelou z první minul. Poté se ještě musel znovu zaskvět Konrád proti Křížově střele. „Žďárský brankář chytal fantasticky,“ pochválil domácí jedničku Pivarník.

Tři minuty před koncem přišly rozhodující chvíle zápasu. Nejprve Žďár mohl vyrovnat, když se po Fialově centru ocitl v šanci Štursa, ale v těžké pozici trefil u tyče dobře postaveného Halousku. „Je to škoda, byla by sranda, kdybychom srovnali,“ usmíval se po zápase Nedvěd. Vzápětí však na druhé straně utekl Bartolomeu a předložil míč Růskovi, který rozhodl o brněnské výhře. V samotném závěru podnikla Zbrojovka ještě dva nebezpečné protiútoky, ovšem Konrád už změnu skóre nepřipustil.

„Zápas jsme odmakali, po půlce se samozřejmě projevilo, že na hřiště přišel čerstvý Bartolomeu a nám postupně docházely síly. Rozhodně to z naší strany nebylo špatné utkání,“ dodal Nedvěd.

„Pošetřili jsme některé hráče a šanci dostali čtyři kluci ročníku 99. Proti houževnatému soupeři jsme podali poctivý a zodpovědný výkon, jen to mohlo být lepší směrem dopředu,“ uzavřel Pivarník.

Góly: 63. Jambor. 88. Růsek. Rozhodčí: Slabý. ŽK: Šindelka (Žďár). Diváci: 1210. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Konrád – Komínek (78. Růžička), Šindelka, Štursa – Bureš, Nedvěd, Vitásek, Fiala – Švoma (46. Kunstmüller), Sodomka (61. Henzl) – Vopršal. Zbrojovka Brno: Halouska – Gomes, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (57. Bartolomeu), Sedlák (66. Bariš), Krejčí, Jambor – Růsek, Zikl (46. Kříž).